Udany start sezonu w Bytovie. Górnik Wałbrzych przegrał z Bytovią 1:2

Mateusz Węsierski / Dziennik Bałtycki
Bytovia zwyciężyła na inaugurację sezonu
Bytovia zwyciężyła na inaugurację sezonu Tomasz Bołt/Polskapresse
Lepszej inauguracji nowego sezonu II ligi (grupa zachodnia) piłkarze trenera Waldemara Walkusza nie mogli sobie wymarzyć. U siebie, na odnowionym stadionie, zdobyli trzy punkty wygrywając z Górnikiem Wałbrzych 2:1.

Drutex-Bytovia rozpoczęła sobotnie spotkanie od mocnego strzału Wojciecha Pięty, któremu nie udało się pokonać bramkarza gości Damiana Jaroszewskiego. Po kilku innych, niewykorzystanych szansach kolejna pojawiła się w 32. minucie po faulu na Dawidzie Ambroziaku. Sędzia podyktował rzut karny i sam poszkodowany bezbłędnie go wykorzystał.

Trzy minuty po wznowieniu gry Daniel Zinke strzałem z dystansu pokonał Macieja Gostomskiego. Wygraną przyniosła akcja po faulu na Brazylijczyku - Uelderze Barbosie. Z 25 metra celnie uderzył Michał Pietroń, dając gospodarzom zwycięstwo.

Drutex-Bytovia - Górnik Wałbrzych 2:1 (1:0)

Bramki: 1:0 - Dawid Ambroziak (32-karny), 1:1 - Daniel Zinke (48), 2:1 - Michał Pietroń (64)

Sędziował: T. Marciniak Widzów: 1000

Drutex-Bytovia: Gostomski - Kowalski, WróbelI, Łapigrowski, Wróblewski, Kaganek (63 Szmidke), Kajca, PietrońI (77 Pytlak), Ambroziak (61 Barbosa), PiętaI, Hirsz

Górnik Wałbrzych: Jaroszewski - G. MichalakI, Orzech, Wojtarowicz, D. MichalakI, Radziemski (86. Polak), Morawski, Wepa, Matuszak (79. Sobczyk), Moszyk, Zinke