Urban po debiucie w Lechu: Myślałem, że będę w lepszym nastroju [KONFERENCJA]

tom
Jan Urban
Jan Urban Maciej Urbanowski/Polska Press
Lech Poznań zremisował na własnym boisku z Ruchem Chorzów w meczu 12. kolejki Ekstraklasy 2:2. Był to debiut trenerski Jan Urbana, nowego szkoleniowca "Kolejorza".

Waldemar Fornalik: Przed tym spotkaniem mieliśmy naprawdę wiele problemów, szczególnie zdrowotnych. Przywiozłem do Poznania tylko trzech nominalnych obrońców, Marek Zieńczuk zagrał na lewej obronie chyba od czasu, gdy występował w Wiśle. Jesteśmy zespołem, który wciąż zbiera doświadczenia. Cieszy mnie dyscyplina taktyczna, bo tylko tym mogliśmy tu ugrać punkty. Szczególnie w pierwszej połowie nasza gra defensywna była na wysokim poziomie. Lech ma wartościowych graczy i trudno grać tak, żeby nie ustrzec się błędów przez cały mecz. Przytrafiły się i wywozimy tylko i aż jeden punkt.

Jan Urban: Myślałem że w innym nastroju przyjdę na konferencję. Jako trener wygrałem chyba we wszystkich debiutach i dziś też liczyłem, że wygramy. Nie możemy być zadowoleni z jednego punktu, bo wiemy w jakiej sytuacji się znajdujemy, ale chwała, że potrafiliśmy uratować punkt. Zaczęliśmy mecz tracąc bramkę, po chwili było 2:0 i wyobrażam sobie, co się działo w głowach chłopaków, zresztą było to widać na boisku. W drugiej połowie było już zdecydowanie lepiej. Nie da się ukryć, że ważne też było zdobycie bramki przed przerwą, dzięki czemu mieliśmy kontakt.

Za dużo w naszej grze było niepewności w rozgrywaniu piłką, wszystko toczyło się za wolno. Wycofywaliśmy się zamiast szukać zmiany orientacji gry. Co jednak najbardziej mnie boli to bramki tracone po stałych fragmentach gry przy wysokich i dobrze grających głową stoperach. Nie możemy sobie na taki luksus pozwolić. To się musi zmienić w drugą stronę. Przy takich warunkach musimy nie tylko dobrze bronić, ale i strzelać bramki. Mamy wielu zawodników dobrze grających głową i musimy to wykorzystać.

Źródło: lechpoznan.pl