Ursus Warszawa pokonał Ślęzę Wrocław w barażu o 2. ligę

Grzegorz Ignatowski
Ursus Warszawa pokonał Ślęzę Wrocław w barażu o 2. ligę T. Górski
Ursus Warszawa pokonał Ślęzę Wrocław (1:0) w pierwszym meczu barażowym o awans do 2. ligi. Bramkę na wagę zwycięstwa strzelił Jarosław Łowicki z rzutu karnego.

O zwycięstwie "Traktorków" zadecydował rzut karny, podyktowany w 8. minucie za zagranie ręką jednego z zawodników Ślęzy. Jedenastkę skutecznie egzekwował najstarszy w zespole Jarosław Łowicki. Wynik mógł być wyższy, bowiem Patrykowi Kamińskiemu zabrakło w pierwszej połowie trochę precyzji i odrobinę szczęścia, gdyż po jego uderzeniu piłka trafiła w słupek.

Podopieczni trenera Ariela Jakubowskiego okupili zwycięstwo sporą stratą. Już w pierwszej połowie z powodu kontuzji boisko musieli opuścić Jarosław Łowicki i Jewhen Radionow. Jak na razie nie wiadomo, czy będą oni mogli zagrać w meczu rewanżowym.

Rewanż odbędzie się w środę 18 czerwca. Zwycięzca tego dwumeczu będzie musiał jeszcze pokonać kogoś z dwójki Kotwica Kołobrzeg - Resovia Rzeszów, żeby móc cieszyć się z awansu do wyższej klasy rozgrywkowej.

URSUS WARSZAWA − ŚLĘZA WROCŁAW 1:0 (1:0)

Bramka: Łowicki - 8. karny.

URSUS: Pusek − Kabala, Cegiełka, Skowroński, Zaborowski − Łowicki (16. Rytel), Sztybrych (90. Lesiak), Wiertak (87. Sikora), Kamiński, Jarczak − Radionow (19. Jankiewicz)

ŚLĘZA: Gąsiorowski − Stawowy, Ożga, Bielski, Przystalski − Niewiadomski, Celuch (65. Jakóbczyk), Flejterski, Korytek (46. Bohdanowicz), Brusiło − Rajter (80. Kątny)