Valencia CF – AZ Alkmaar LIVE! Zemsta Nietoperzy czy holenderski odwet?

Tomasz Górski
W zdominowanym przez drużyny z Primera Division ćwierćfinale Ligi Europejskiej możemy być świadkami ciekawego spotkania na Estadio Mestalla. Początek meczu o 21:05. Relacja na żywo w ekstraklasa.net!

Valencia - AZ Alkmaar LIVE! - Relacja na żywo w Ekstraklasa.net od 21.05!

Valencia ma “szczęście” do holenderskich zespołów. W poprzedniej rundzie wyeliminowała PSV (w drugim meczu, zremisowanym 1:1 w Eindhoven, bronił Przemysław Tytoń), a teraz los skojarzył ją z AZ, który w 1/8 LE okazał się lepszy od zespołu Marcina Wasilewskiego - Anderlechtu Bruksela. Drużyna z Alkmaar może tym samym zrewanżować się za swoich pobratymców z Eredivisie. Ma ku temu ułatwione zadanie - w pierwszym meczu Kalmary, bo taki przydomek nosi AZ, wygrały u siebie 2:1. Gospodarze wyszli na prowadzenie za sprawą trafienia Bretta Holmana, który wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego i kontrującym strzałem pokonał Diego Alvesa. Tuż po przerwie wyrównał Mehmet Topal, precyzyjną główką z linii pola karnego. Na dziesięć minut przed końcem wynik ustalił Maarten Martens, finalizując dwójkową akcję Simon Poulsen-Brett Holman.

Ostatnio Nietoperze nie rozpieszczają swoich fanów. Ligowe porażki z Getafe i Real Saragossa (mimo gry z przewagą jednego zawodnika od 29 minuty) oraz remisy z Mallorcą i w derbach z Levante w ostatniej kolejce spowodowały, że trzecie miejsce w La Liga z dorobkiem 48 punktów jest mocno zagrożone. Efektowna wygrana z Athletic Bilbao niewiele zmieniła. „Oczko” niżej w tabeli Malaga traci tylko punkt,
a piąte Levante – trzy. Co gorsza, Valencia zagra w niedzielę wielkanocną z Realem Madryt na Santiago Bernabeu… Prezentując taką słabą formę może być wysoka porażka i spadek z najniższego stopnia podium.

Nieco lepsze nastroje panują w obozie AZ. Remis z Vitesse (2:2) kosztował utratę pozycję lidera na rzecz Ajaksu, do którego traci teraz jeden punkt. Jednak może mieć problem, by ją szybko odzyskać. Czekają ich mecze m. in. z Twente, Feyenoordem oraz PSV Eindhoven. A walka o tytuł mistrzowski i europejskie puchary będzie się toczyć do samego końca. W rewanżowym spotkaniu z Valencią holenderski zespól raczej będzie nastawiony na obronę korzystnego wyniku i wyprowadzanie kontr.

Piłkarze Unai Emery’ego muszą wrócić do trendu strzelania dwóch bramek w meczu jeżeli chcą przybliżyć się do finału, który zostanie rozegrany 9 maja na Stadionul Naţional w Bukareszcie. Ale do niego jeszcze długa droga. A z taką grą – jeszcze trudniejsza…