Maksymilian Dyśko
Kristoffer Velde strzelił 20. bramkę w barwach Lecha Poznań.
Kristoffer Velde strzelił 20. bramkę w barwach Lecha Poznań. Adam Jastrzebowski
Przed podopiecznymi trenera Johna van den Broma bardzo intensywny czas. Lechici rozegrają trzy spotkania w osiem dni. Pierwsze z nich okazało się zwycięskie, ponieważ Kolejorz wygrał ze Stalą Mielec 2:1, po bramkach Kristoffera Velde i Filipa Marchwińskiego. Teraz czas na mecze z Rakowem Częstochowa i Pogonią Szczecin, w których holenderski szkoleniowiec będzie sobie musiał poradzić bez Dino Hotica.

Kristoffer Velde z kolejnym golem

Norweg w sobotnim spotkaniu zdobył 20. gola w barwach Kolejorza. Akcja, po której padła wyrównująca bramka była wyjątkowej urody. Lechici przeprowadzili efektowny atak, po którym Velde technicznym uderzeniem pokonał golkipera gości. Co ciekawe, Velde w niebiesko-białych barwach strzelił dziesięć bramek w rozgrywkach PKO BP Ekstraklasy, a pozostałe dziesięć w europejskich rozgrywkach.

Co ciekawe, 24-letni pomocnik po meczu ze Stalą Mielec nie był zadowolony z murawy, jego zdaniem był to jeden z powodów dużej nieskuteczności. Norweg dodał także, że na boisku czuje szczególną więź z Filipem Marchwińskim i złapali bardzo dobre połączenie.

Trudno się dziwić, ponieważ asystentem przy bramce Velde był właśnie „Marchewa”. W czwartek (28 września) podopieczni trenera Johna van den Broma podejmą Raków Częstochowa a w niedzielę (1 października) zmierzy się na wyjeździe z Pogonią Szczecin.

– Na pewno nikt nie będzie narzekał na taką sytuację, bo wiemy dobrze, jak grać w takim rytmie. Znamy rangę meczu z Rakowem i już to nas mocno motywuje. Każdy zrobi, co w jego mocy, by wygrać. Teraz to rywal reprezentuje nas w europejskich pucharach i przez całą jesień będzie rywalizował co trzy dni. Ale nie patrzymy na to za bardzo, chcemy przygotować się jak najlepiej do czwartku i zwyciężyć

– powiedział na oficjalnej stronie Lecha Poznań, Filip Marchwiński.

Dino Hotić wypada z gry

W meczu ze Stalą Mielec 28-letni pomocnik nabawił się urazu mięśniowego. W poniedziałek Dino Hotic przeszedł badania USG.

– Przerwa potrwa cztery tygodnie. Po październikowej przerwie reprezentacyjnej Dino powinien być gotowy do gry

– powiedział profesor Krzysztof Pawlaczyk, szef sztabu medycznego Kolejorza na oficjalnej stronie Lecha Poznań.

W dalszym ciągu trener John van den Brom nie będzie mógł skorzystać z usług Gholizadeha, pomimo tego, że rozpoczął treningi z drużyną. Dobrą informacją jest to, że Nika Kvekveskiri będzie do dyspozycji trenera na czwartkowe spotkanie. Prawdopodobnie w miejsce Dino Hotica wejdzie Filip Szymczak, który rozpocznie mecz z Rakowem Częstochowa od pierwszej minuty. Mecz rozpocznie się w czwartek, 28 września o godzinie 20.

Rezerwy Lecha Poznań wywożą punkt z trudnego terenu.

Rezerwy Lecha Poznań po dobrym spotkaniu remisują na trudnym...