Paweł Górski
Lechia Zielona Góra pokonała Karkonosze Jelenia Góra 2:1 i awansowała na szóstą lokatę w tabeli Paweł Górski
Druga wiosenna kolejka III ligi przyniosła przełamanie Lechii Zielona Góra oraz Odry Skrzynie Zając Bytom Odrzański. Z kolei z dalekich wyjazdów bez zdobyczy wróciły Carina Gubin i Solar Home Stilon Gorzów.

Odra pokonała Wartę w derbach

Pierwsze tej wiosny zwycięstwo Lechii

Lechia Zielona Góra przełamała się w starciu z Karkonoszami Jelenia Góra po inauguracyjnej porażce ze Stilonem Gorzów. Zielonogórzanie już w pierwszych minutach narzucili rywalowi swój styl gry. Starania podopiecznych trenera Andrzeja Sawickiego przyniosły skutek w 20 minucie, kiedy Rafał Dzidek dostał piłkę w polu karnym rywala, obrócił się z nią, zwodząc obrońców i zaskoczył bramkarza skutecznym uderzeniem na dalszy słupek. Lechistom nie było jednak dane długo cieszyć się z prowadzenia, gdyż już kilkadziesiąt sekund później do błyskawicznego wyrównania doprowadził Maciej Pałaszewski.

Tuż przed końcem pierwszej połowy na 2:1 strzelił dla Lechii Tomasz Matuszewski. Taki rezultat utrzymał się już do samego końca, nawet mimo rzutu karnego, który w 60 minucie otrzymali rywale. Na szczęście dla zielonogórzan kapitalną interwencją przy „jedenastce” popisał się Jakub Bursztyn.

Więcej o meczu:

Stilon walczył, ale uległ MKS-owi

Piłkarzy Solar Home Stilonu Gorzów czekał trudny wyjazd na teren trzeciego w tabeli MKS-u Kluczbork. Faworyzowani gospodarze objęli prowadzenie w 22 minucie po tym, jak rzut karny wykorzystał Patryk Wiszniowski. W drugiej połowie na 2:0 podwyższył Dawid Wojtyra, ale gorzowianie nie zamierzali się poddawać. W 84 minucie gola kontaktowego zdobył z „jedenastki” Adrian Łuszkiewicz, jednak MKS błyskawicznie powrócił na dwubramkowe prowadzenie za sprawą trafienia Michała Maja. W 90 minucie Stilon ponownie zaliczył bramkę kontaktową – tym razem autorstwa Damiana Grudnika – ale było już za późno i MKS zwyciężył 3:2.

Jeden gol przesądził w Pawłowicach

Jednobramkową porażkę poniosła również Carina Gubin, która w delegacji mierzyła się z Pniówkiem Pawłowice. Podopieczni trenera Grzegorza Kopernickiego udali się na Śląsk bez swojego najlepszego snajpera, Denisa Matuszewskiego, który pauzował za żółte kartki. Jedyny gol meczu padł w 60 minucie, kiedy trzy punkty gospodarzom zapewnił Damian Warnecki.

Lechia Zielona Góra – Karkonosze Jelenia Góra 2:1 (2:1)

• Bramki: Dzidek (20), Matuszewski (45+3) – Pałaszewski (21).
  • Lechia: Bursztyn – Embalo (od 77 min Iwanowicz), Sylwestrzak, Kurowski – Górski (od 58 min Shelkovenko), Figiel, Strzelecki (od 77 min Rzeźnik), Dzidek (od 77 min Bambecki) – Surożyński (od 64 min Kołodenny), Matuszewski, Mycan.
  • Karkonosze: Fościak – Firmanty (od 75 min Milewski), Pojasek, Radziemski, Niemienionek, Ratajski (od 75 min Klimek), Maciejewski, Jaros, Dudek, Pałaszewski, Kocot.
  • Żółte kartki: Strzelecki, Embalo, Bursztyn, Shelkovenko, Sylwestrzak, Figiel (dwie), Rzeźnik – Niemienionek, Pałaszewski.
  • Czerwona kartka: Figiel (za dwie żółte).

MKS Kluczbork – Solar Home Stilon Gorzów 3:2 (1:0)

• Bramki: Wiszniowski (22), Wojtyra (64), Maj (86) – Łuszkiewicz (84), Grudnik (90).
  • MKS: Szczerbal – Maj, Szota, Lechowicz, Napora – Nowak, Neison, Wiszniowski, Wojtyra – Lewandowski, Tuszyński.
  • Stilon: Czajor – Karoń, Demianenko, Łuszkiewicz, Matuszewski, Bohdanov, Kaniewski, Wiśniewski, Drozdowicz, Fediuk, Kopeć.

Pniówek Pawłowice – Carina Gubin 1:0 (0:0)

• Bramka: Warnecki (60).
  • Pniówek: Zapała – Szymura (od 55 min Weis), Płowucha, Sobierajewicz – Zieliński, Skrzyniarz (od 72 min Trąd), Budzik, Szczęch (od 46 min Warnecki) – Herman, Szatkowski (od 46 min Marcinek), Hanzel (od 83 min Ciszewski).
  • Carina: Kustosz – Stańczyk (od 81 min Paraszczak), Płonka, Hrybau – Diduszko, Nazar (od 75 min Szela), Staszkowian, Haraszkiewicz – Więcek, Łoboda (od 60 min Antosiak), M. Matuszewski.
  • Żółte kartki: Szatkowski, Ciszewski - Płonka, Więcek.