W wielkich derbach Ponidzia buski Zdrój pokonał Nidę Pińczów 2:0

ALI
Najskuteczniejszy piłkarz buskiego Zdroju - Krzysztof Słaby (w środku) w niedzielnych derbach z Nidą Pińczów nie zdobył bramki. Adam Ligiecki
To były piłkarskie Gran Derbi Ponidzia. W niedzielnym spotkaniu czwartej ligi buski Zdrój wygrał na własnym boisku z Nidą Pińczów 2:0 (1:0), po golach Krystiana Zaręby i Michała Stachury.

Najważniejszy mecz sezonu w regionie Ponidzia, o dziwo, nie przyciągnął wielu kibiców. Piłkarze grali na prawie pustym stadionie, nie było elektryzującej atmosfery derbów, jak przed laty.

W pierwszej połowie obie drużyny stworzyły sobie dogodne sytuacje, lecz brakowało wykończenia akcji. W bramce Nidy pewnie bronił Adrian Zyguła - musiał jednak skapitulować w 31 minucie, kiedy celnym strzałem lewą nogą, zza "szesnastki" pokonał go... dawny kolega klubowy Krystian Zaręba. Wychowanek Nidy, który mieszka w Pińczowie.

Po przerwie przewaga Zdroju wzrosła, co gospodarze udokumentowali drugim golem. Po niespełna 70 minutach gry na listę strzelców wpisał się Michał Stachura.

QUIZ. Czy dostałbyś się do Policji? Oto prawdziwe pytania z testu MultiSelect

(Źródło: Agencja Informacyjna Polska Press)

Materiał oryginalny: W wielkich derbach Ponidzia buski Zdrój pokonał Nidę Pińczów 2:0 - Echo Dnia Świętokrzyskie