Warta przegrała po raz trzeci. Trener Zielonych zwolniony

Krzysztof Lekowski/Głos Wielkopolski
Za fatalny początek rundy wiosennej w wykonaniu zielonych trener Marek Kamiński zapłacił głową Archiwum Warty Poznań
To już trzecia porażka z rzędu Warty. Tym razem poznaniacy przegrali na wyjeździe z Ruchem Zdzieszowice 1:3. Zapowiadany awans do pierwszej ligi coraz bardziej się oddala. Wręcz staje się nierealny.

Nafta wygrywa w Bydgoszczy po tie-breaku! Pilanki coraz bliżej utrzymania!

Dla zielonych mecz z Ruchem miał być rehabilitacją za wpadkę z Calisią. Nic jednak z tego nie wyszło. Gospodarze w 6. minucie objęli prowadzenie. W środku pola piłkę zdobył Sławomir Kierdal, podał precyzyjnie do Przemysława Belli, a ten uderzył w długi róg bramki strzeżonej przez Semira Bukvicia. Podopieczni trenera Marka Kamińskiego dość szybko odrobili stratę. W 22. minucie do wyrównania doprowadził Paweł Piceluk. Radość warciarzy nie trwała długo. W 27. minucie miejscowi ponownie wyszli na prowadzenie. Po zamieszaniu pod bramką zielonych ładnym strzałem popisał się Sławomir Kierdal. W 84. minucie wynik spotkania ustalił Wojciech Dudek.

W niedzielę z trenerem Markiem Kamińskim spotkał się zarząd sekcji piłki nożnej Warty. Efekt? Decyzja o zawieszeniu, czyli zwolnieniu szkoleniowca. Treningi do czasu powołania nowego trenera będzie prowadził drugi trener Piotr Kowal. Tydzień temu na meczu Warty był Czesław Michniewicz.

Ruch Zdzieszowice - Warta Poznań 3:1

Bramki: 1:0 Jakub Bella (6), 1:1 Paweł Piceluk (22), 2:1 Sławomir Kierdal (27), 3:1 Wojciech Dudek (84).

Warta: Bukvić - D. JasińskiI, Ł. Jasiński, Ciarkowski (63. Goliński), Piceluk, Scherfchen, (63. BartkowiakI), Nowak, NgamayamaI, MarciniakI, Kocot, Pogonowski (46. ChromińskiI).