(WIDEO, ZDJĘCIA) III liga. Broń Radom przegrała z Legionovią na wyjeździe

SzS
Fragment meczu Legionovia - Broń. Z prawej Piotr Stefański
Fragment meczu Legionovia - Broń. Z prawej Piotr Stefański Sylwester Szymczak
Piłkarze trzecioligowej Broni Radom w sobotę popołudniu przegrali z wiceliderem, Legionovią Legionowo.

Legionovia Legionowo - Broń Radom 3:0 (2:0)
Bramka: Krawczyk 36, Więdłocha 43, Podliński 69
Legionovia: Stefaniak - Zembrowski, Weremko, Zaklika, Więdłocha, Podliński (83 Żbikowski), Koziara, Janković (60 Burkhardt), Krawczyk, Będzieszak (54 Kabala), Choroś.
Broń: Kosiorek - Wicik, Gorczyca, Góźdź, Kupiec, Możdżonek (46 Imiela), Czarnecki (64 Śliwiński), Leśniewski (80 Winiarski), Czarnota, Stefański (46 Paterek), Więcek.

Trener radomskiej drużyny mocno zaskoczył ze składem. Wystawił bardziej defensywny skład. Na ławce zasiedli między innymi Adam Imiela, Przemysław Śliwiński i Konrad Paterek.

Już po pierwszych trzech minutach Legionovia mogła prowadzić 2:0, bo miała dwie bardzo dobre okazje. Z czasem mecz był bardziej wyrównany, a i Broń potrafiła zagrozić bramce przeciwnika. W 36 minucie było już 1:0. Strzał z dystansu Piotra Krawczyka nie zdołał obronić Jakub Kosiorek i piłka wpadła tuż przy słupku.Zresztą drugi gol wpadł podobnie. Na bramkę uderzył Eryk Wiedłocha, Kosiorek rozciągnął się jak struna, ale też zabraklo mu centymetrów.

Po przerwie Broń spróbowała grać bardziej ofensywnie, musiała się otworzyć i dla Legionovii była to przysłowiowa woda na młyn, bo gospodarze w 69 minucie po szybkim kontrataku zdobyli trzecią bramkę.
Od 74 minuty Broń grała w osłabieniu, bo drugą żółtą kartkę zobaczył Adam Imiela. Osłabiona Broń w końcówce już niewiele mogła zrobić, a w ostatnich minutach Jakub Kosiorek uratował dwukrotnie drużynę od straty kolejnych bramek.

- Legionovia okazała się zdecydowanie najlepszą drużyną z jaką graliśmy w tej rundzie, choć uważam, że trzybramkowa porażka to trochę zbyt surowa kara dla moich zawodników - mówił po meczu trener Broni, Dariusz Różański.

Trener Legionovii, Marcin Sasal miał sporo powodów do zadowolenia, bo jego drużyna zagrała dobry mecz.
- Wynik do końca nie odzwierciedla tego jak przebiegał mecz. Chłopcy zagrali fajne spotkanie, ale podobała mi się drużyna Broni, że grała otwarty futbol walczyła nawet kiedy grała w osłabieniu. Większość zespół, z którymi gramy u siebie, ogranicza się tylko do bronienia - mówi trener Sasal.

W niedzielę za tydzień, Broń na wyjeździe zagra z Polonią Warszawa.