Wisła Kraków zgłosiła do rozgrywek 15-latka. Daniel Hoyo-Kowalski pełnoprawnym członkiem seniorskiej drużyny

JCZ
Daniel Hoyo-Kowalski
Daniel Hoyo-Kowalski Wisła Kraków
Wisła Kraków zgłosiła do rozgrywek Lotto Ekstraklasy Daniela Hoyo-Kowalskiego. Piłkarz z rocznika 2003 do tej pory występował w jej sekcjach juniorskich. Jest szansa, że w którymś z wiosennych meczów zaliczy profesjonalny debiut.

Wisła Kraków: Daniel Hoyo-Kowalski w pierwszej drużynie

Daniel Hoyo-Kowalski został tym samym najmłodszym piłkarzem z wiosennej kadry "Białej Gwiazdy". Z pozycji lidera zepchnął swojego rówieśnika Aleksandra Buksę, który ukończył 16 lat w połowie stycznia (w przypadku Hoyo-Kowalskiego stanie się to dopiero 12 lipca, czyli na początku nowego sezonu).

Hoyo-Kowalski jest reprezentantem Polski w kadrze do lat 16. W listopadowym meczu z Irlandią Północną (4:0) trener Marcin Dorna dał mu zagrać w obronie od 69 minuty. W poprzednim spotkaniu z tym samym rywalem (0:0) junior zaliczył natomiast pełne 90 minut.

Na początku roku defensor zrezygnował z obozu Talent Pro (PZPN) na rzecz treningów z Wisłą. Zagrał w pięciu sparingach: z Wisłą Sandomierz (3:2), z Garbarnią Kraków (2:3), Puszczą Niepołomice (2:3), Worskłą Połtawa (2:0), a później również z MSK Żyliną (1:0) - po powrocie drużyny ze zgrupowania w Turcji.