Wisła przegrała w Tallinie i odpadła!

l/
Wisła Kraków 1:1 Levadia Tallin
Wisła Kraków 1:1 Levadia Tallin Grzegorz Sroka ([email protected])
Prawdziwym blamażem zakończyło się szóste podejście Wisły do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Po porażce w Tallinie z Lavadią 0:1, krakowianie pożegnali się z pucharami. Wisła nie zagra nawet w Lidze Europejskiej!!!

W pierwszym spotkaniu tych drużyn, rozegranym przed tygodniem na stadionie w Sosnowcu padł remis 1:1. Mistrzowie Polski, by awansować muszą więc z pewnością strzelić przynajmniej jednego gola. Zespół "Białej Gwiazdy" urządza każdy bramkowy remis powyżej 1:! oraz oczywiście zwycięstwo.

Po kilku pierwszych minutach wyrównanej gry w Tallinie warunki dyktowała już Wisła, któresa momentami spychała rywali do głębokiej defensywy. Niestety, podobnie jak przed tygodniem w Sosnowcu, zespół "Białej Gweiazdy" gra bardzo nieskutecznie. W efekcie podopieczni Macieja Skorży mają już tylko 45 minut by strzelić gola i zapewnić sobie awans do kolejnej rundy kwalifikacji Ligi Mistrzów.

Niestety druga połowa to znów popis nieudolności strzeleckiej mistrzów Polski, którzy mimo wielu dogodnych sytuacji nie potrafili strzelić gola. Srodze się to na nich zemściło w końcówce spotkania, kiedy to golem sfinalizowali swą akcję piłkarze Estonii i to oni ku wielkiemu zaskoczeniu wszystkich zagrają w kiolejnej rundzie kwalifikacyjnej Ligi Mistrzów. Tymczasem mistrzowie Polski nie zagrają nawet w Lidze Europejskiej!!! To prawdziwa katastrofa dla klubu z takimi aspiracjami.

Wielki wstyd i kompromitacja nie tylko dla Wisły, ale i dla całego polskiego futbolu.