Dariusz Kuczmera
Piłka nożna. Drużyna Widzewa w dużym stylu awansowała do 1/8 finału Pucharu Polski.

Łodzianie pokonali w środę Wisłę w Puławach.
Trener Daniel Myśliwiec wystawił w pierwszym składzie Jakuba Szymańskiego w bramce, Patryka Stępińskiego w obronie i Ignacego Dawida w pomocy.
Do 26 minuty utrzymywał się bezbramkowy rezultat. Wówczas z lewej strony piłkę doskonale wrzucił Andrejs Ciganiks, a Fabio Nunes precyzyjnym strzałem głową umieścił piłkę w bramce!
W ciągu kolejnych dwunastu minut Wisła popłynęła. W 31 minucie strzelec gola Fabio Nunes zagrał do Jordiego Sancheza, który strzelił na 2:0. Siedem minut później drugą asystę zaliczył Andrejs Ciganiks, który podał do Jordiego Sancheza, a ten strzałem w długi róg zdobył swą drugą bramkę.
Strzelecki festiwal Widzewa trwał w najlepsze: w 42 minucie Jordi Sanchez odwdzięczył się Fabio Nunesowi, podał mu piłkę, a Portugalczyk też po raz drugi wpisał się na listę strzelców.
W drugiej połowie najpierw czerwoną kartką ukarany został Andrejs Ciganiks (zatrzymał kontrę i ujrzał drugą żółtą kartkę w 54 minucie), a później honorowego gola strzeliła Wisła. W 73 minucie po rogu trafił Jan Flak.

Wisła Puławy - Widzew Łódź 1:4 (0:4)
0:1 Fabio Nunes (26), 0:2 Jordi Sanchez (31), 0:3 Jordi Sanchez (38), 0:4 Fabio Nunes (42), 1:4 Jan Flak (73)
Wisła: Paweł Łakota - Kacper Kaczorowski, Karol Noiszewski (44, Łukasz Wiech), Maksymilian Tkocz, Danian Pawłas - Janusz Nojszewski (46, Jan Flak), Przemysław Skałecki (71, Kamil Kumoch), Robert Janicki, Damian Kołtański (71, Kacper Szymanek), Mateusz Klichowicz (46, Maciej Bortniczuk) - Dawid Retlewski. Trener: Michał Piros.
Widzew: Jakub Szymański - Patryk Stępiński, Paweł Zieliński, Luís Silva, Andrejs Cigaņiks - Fábio Nunes (46, Ernest Terpiłowski), Ignacy Dawid (46, Dominik Kun), Marek Hanousek, Juljan Shehu (77, Mateusz Żyro), Dawid Tkacz (46, Antoni Klimek) - Jordi Sánchez (46, Fran Álvarez). Trener: Daniel Myśliwiec.
żółte kartki: Cigaņiks, Hanousek, Zieliński.
czerwona kartka: Andrejs Cigaņiks (54. minuta, Widzew, za drugą żółtą).
sędziował: Łukasz Szczech (Warszawa).

Kto może być rywalem Widzewa?

Potencjalnymi rywalami Widzewa w 1/8 finału Pucharu Polski są: Carina Gubin, Stal Rzeszów, Arka Gdynia, Wisła Kraków, Warta Poznań, Piast Gliwice, Korona Kielce, Lech Poznań, Cracovia, Górnik Zabrze, Jagiellonia Białystok, Stal Mielec, Pogoń Szczecin, Raków Częstochowa, Legia Warszawa.
Losowanie dziś o godz. 12, a mecze 1/8 finału 5-7 grudnia.