Wiślacy w kadrze: Cały mecz Nalepy, "połówka" Chrapka

Jakub Podsiadło
Wiślacka środa upłynęła pod znakiem występów piłkarzy "Białej Gwiazdy" w reprezentacjach swoich krajów. Dwóch wiślaków, Michał Nalepa i Michał Chrapek, wystąpiło dzisiaj w meczach młodzieżowej kadry Polski.

W środowe popołudnie młodzieżowa reprezentacja Polski pod wodzą Marcina Dorny na Stadionie Miejskim w Białymstoku zmierzyła się z rówieśnikami z Litwy. W wyjściowym składzie tym razem zabrakło Michała Chrapka - wiślak wszedł na boisko w przerwie, zmieniając Karola Linettego. W 59. minucie po jego błędzie Litwini omal nie zdobyli honorowego gola, a po uderzeniu z dystansu w końcówce spotkania świetnie interweniował bramkarz Ignas Plukas. W drugiej połowie młodzi Polacy strzelili trzy bramki, jednak sam Chrapek nie wpisał się na listę strzelców ani nie asystował przy żadnym trafieniu. Ostatecznie, polska młodzieżówka wygrała z Litwinami 5:0 (2:0).

Więcej o meczu Polska U-21 - Litwa U-21 TUTAJ

Występ w kadrze młodzieżowej zaliczył także Michał Nalepa. Pomocnik Wisły pojechał z reprezentacją U-20 do włoskiego Ascoli, gdzie w ramach Turnieju Czterech Narodów młodzi Polacy pokonali gospodarzy 1:0 po bramce Łukasza Zwolińskiego w 12. minucie. W kadrze tymczasowo prowadzonej przez Miłosza Stępińskiego wiślak zaliczył pełne 90 minut, a Polacy prowadzą w tabeli turnieju z dziewięcioma punktami na koncie, wyprzedzając Niemców, Włochów i Szwajcarów. Cały mecz rozegrał także wypożyczony do Termaliki Bruk-Bet Nieciecza Patryk Fryc.