Wiślacy w kadrze: Towarzyska porażka Guerriera, młodzieżowe trio pokonało Włochów

Jakub Podsiadło
Wilde-Donald Guerrier zagrał w towarzyskim meczu z Chile
Wilde-Donald Guerrier zagrał w towarzyskim meczu z Chile Andrzej Banaś / Gazeta Krakowska
Tuż przed zakończeniem przerwy reprezentacyjnej aż czterech wiślaków dostąpiło zaszczytu występu w kadrach narodowych. W seniorskiej reprezentacji zagrał tylko Wilde-Donald Guerrier - Haitańczyk i jego rodacy przegrali towarzyski mecz z Chile. Trójka młodzieżowców z kadry do lat 20 przypieczętowała zgrupowanie wygraną z rówieśnikami z Włoch.

Dla Wilde-Donalda Guerriera towarzyska potyczka z Chile była rozgrzewką przed rozpoczynającymi się w październiku eliminacjami do Pucharu Karaibów. Mało brakowało, żeby w spotkaniu z finalistami mundialu wystąpiło dwóch wiślaków - niedoszły reprezentant Haiti Emmanuel Sarki z powodu kłopotów z uzyskaniem wizy musiał wrócić ze Stanów Zjednoczonych do Polski. Guerrier przebywał na boisku 65 minut, a w Fort Lauderdale górą była reprezentacja z Ameryki Południowej - Haiti przegrało z Chile 0:1.

O wiele szczęśliwsze zakończenie przerwy na mecze reprezentacji mają za sobą wiślaccy podopieczni selekcjonera Miłosza Stępińskiego z kadry do lat 20 - Mariusz Stępiński, Tomasz Zając i Alan Uryga wystąpili w zwycięskim meczu z Włochami w ramach Turnieju Czterech Narodów. Najnowszy nabytek Wisły spędził na boisku pełne dziewięćdziesiąt minut, z kolei Zając i Uryga pojawili się na murawie w drugiej połowie, zmieniając odpowiednio Lukasa Klemenza i Łukasza Wrońskiego. Młodzi Polacy wygrali 3:1 i w tej chwili prowadzą w turniejowej tabeli przed swoimi przeciwnikami, Szwajcarami i Niemcami.

Spotkanie reprezentacji do lat 19 z rówieśnikami z Półwyspu Apenińskiego opuścił Jakub Bartosz - kadra Rafała Janasa w alternatywnym zestawieniu przegrała w Nowym Sączu z Włochami 1:2. W drugiej połowie na boisku pojawił się były zawodnik Wisły - Adam Buksa.