Wnioski po meczu Cracovii ze Śląskiem Wrocław

Jacek Żukowski
Cracovia zremisowała ze Śląskiem Wrocław 1:1 w meczu 23. kolejki piłkarskiej ekstraklasy. "Pasy" po porażce w Gliwicach z Piastem chciały za wszelką cenę wygrać, ale musiały się pogodzić z podziałem punktów. Jakie wnioski płyną z tego spotkania? PRZESUWAJCIE STRONĘ W DÓŁ
Czasem potrafią odrabiać stratyPiłkarze Cracovii robią to rzadko, ale jednak. Chodzi o odrabianie strat, gdy pierwsi stracą gola. W tych rozgrywkach
Czasem potrafią odrabiać straty

Piłkarze Cracovii robią to rzadko, ale jednak. Chodzi o odrabianie strat, gdy pierwsi stracą gola. W tych rozgrywkach zdarzyło się to trzeci raz. Pierwszy przypadek miał miejsce w Szczecinie, w meczu z Pogonią i skończyło się remisem 1:2, drugi dwa tygodnie temu w spotkaniu ze Stalą Mielec, efektem czego była wygrana 2:1, a teraz udało się połowicznie, "Pasy" doprowadziły bowiem do remisu. Niby nic wielkiego, ale w takich spotkaniach buduje się charakter zespołu. Warto być uodpornionym, bo w tym sezonie trudnych sytuacji z pewnością nie zabraknie. Anna Kaczmarz
Skończyło się zero z tyłuKarol Niemczycki z pierwszych 18 spotkań w tym sezonie w dziewięciu nie puścił gola. Dobra seria nagle się skończyła, w kolejnych
Skończyło się zero z tyłu

Karol Niemczycki z pierwszych 18 spotkań w tym sezonie w dziewięciu nie puścił gola. Dobra seria nagle się skończyła, w kolejnych pięciu przynajmniej raz sięgał po piłkę do siatki. Czy bramkarz Cracovii nagle zanotował zjazd, jeśli chodzi o dyspozycję? Nic z tych rzeczy. zmienia się niestety obrona, a to nie sprzyja stabilizacji. Trudno winić golkipera, bo notuje udane interwencje, choć akurat przy bramce dla Śląska nie jest całkowicie bez winy, choć jego koledzy popełnili błędy. Nie to jest jednak najważniejsze, czy golkiper zakończy spotkanie z czystym kontem, czy nie. Bardziej istotna kwestia są wygrane zespołu, a czy będzie to 1:0, czy 4:3 to nie ma większego znaczenia. Anna Kaczmarz
Problemy w atakuCracovia nie strzela wielu bramek. Choć jest nieporównywalnie lepiej niż w zeszłym sezonie, jeśli chodzi o napastników to jednak daleko
Problemy w ataku

Cracovia nie strzela wielu bramek. Choć jest nieporównywalnie lepiej niż w zeszłym sezonie, jeśli chodzi o napastników to jednak daleko od pełnego zadowolenia. Zespół stwarza trochę sytuacji i bramkostrzelna "9" bardzo by się przydała. Patryk Makuch może się na razie pochwalić czterema golami, podobnie Benjamin Kallman. To mało jak na napastników z aspiracjami. Dobrze, że wyręczają ich inni. Mateusz Bochnak to już 15 zawodnik "Pasów" w tym sezonie, który wpisał się na listę strzelców. Anna Kaczmarz
Dobre debiutyMateusz Bochnak, mimo że zawodził w I połowie, to jednak skończył mecz z bramką. To pierwszy występ piłkarza od pierwszej minuty w ekstraklasie
Dobre debiuty

Mateusz Bochnak, mimo że zawodził w I połowie, to jednak skończył mecz z bramką. To pierwszy występ piłkarza od pierwszej minuty w ekstraklasie i od razu zakończony trafieniem wiec może on być w pełni zadowolony z siebie. Arttu Hoskonen, który teraz nie popisał się, w poprzednim meczu zdobył gola. tak więc z nowych piłkarzy pozyskanych zimą tylko Jani Atanasov nie zdobył jeszcze gola, a z letniego zaciągu bez trafienia jest jeszcze tylko Takuto Oshima. Anna Kaczmarz
Nowa pozycja JugasaTrener Jacek Zieliński nie jest skłonny do częstego zmieniania pozycji zawodnikom. Gdy jednak zmusi go do tego sytuacja, robi to bez
Nowa pozycja Jugasa

Trener Jacek Zieliński nie jest skłonny do częstego zmieniania pozycji zawodnikom. Gdy jednak zmusi go do tego sytuacja, robi to bez wahania. Teraz zaufał Jakubowi Jugasowi, powierzając mu funkcję wahadłowego. Eksperyment był średnio udany, bo choć Jugas, nominalny środkowy obrońca, miał zapędy ofensywne, to jednak strzelał bardzo nieskutecznie. Był mobilny, ale to raczej było doraźne rozwiązanie, a nie na stałe.
Anna Kaczmarz
Błędów w obronie ciąg dalszyZwracaliśmy uwagę, że obrońcy Cracovii stosunkowo często prokurują groźne sytuacje we własnym polu karnym - rzuty karne.
Błędów w obronie ciąg dalszy

Zwracaliśmy uwagę, że obrońcy Cracovii stosunkowo często prokurują groźne sytuacje we własnym polu karnym - rzuty karne. Mogą być też błędy innego gatunku - takie, jak ten, który popełnił ostatnio Virgil Ghita. Podał on piłkę przeciwnikowi. Sprowadzony rok temu za niemałe pieniądze obrońca (milion euro) ma abonament na występy w składzie, choć do orłów nie należy. Takie błędy, jak ten ostatni, jednak nie uchodzą. Anna Kaczmarz