Wymęczone zwycięstwo Barcy

Marcin Szczepański
Wbrew przewidywaniom Barcelonie zwycięstwo z Levante wcale nie przyszło łatwo. Gole padały dopiero po przerwie, a zwycięstwo 2:1 zapewnił podopiecznym Josepa Guardioli Pedro Rodriguez, który zdobył oba gole dla gospodarzy.

Levante przed przerwą świąteczną uległo Realowi Madryt aż 0:8 i wielu obserwatorów zapowiadało podobny scenariusz w dzisiejszym pojedynku. Spotkanie miało jednak zupełnie inny przebieg.

W pierwszej połowie bramki nie padły, a grająca bez kilku podstawowych zawodników Barcelona nie umiała znaleźć sposobu na defensywę gości. Gole padły dopiero po przerwie. Tuż po zmianie stron do siatki trafił Pedro Rodriguez. W tej sytuacji długo ze strzałem zwlekał Dani Alves, oddał w końcu futbolówkę piłkarzowi z Wysp Kanaryjskich, a ten umieścił piłkę w siatce strzałem po rykoszecie.

Druga bramka dla Barcy padła w 59. minucie. Piłkę przed pole karne po szybkim ataku ponownie zagrał Alves, a Pedro silną półgórną piłką umieścił futbolówkę w siatce, zdobywając drugiego gola.

Kiedy wydawało się, że kolejne bramki dla Barcy są kwestią czasu to goście zdobyli kontaktową bramkę. W 80. minucie strzałem z woleja z 16. metrów popisał się Stuani, który pokonał Valdesa.

Do końca spotkania więcej goli już nie było i Barcelona rozpoczęła rok od zwycięstwa.