Wymęczone zwycięstwo Romy z Empoli w Pucharze Włoch, grało dwóch Polaków (ZDJĘCIA)

mgs
W meczu 1/8 finału Pucharu Włoch AS Roma dopiero w dogrywce pokonała Empoli 2:1. Na boisku mogliśmy oglądać dwóch polaków - w barwach rzymskiej drużyny wystąpił Łukasz Skorupski, a po przeciwnej stronie barykady Piotr Zieliński.

Roma na Stadio Olimpico podejmowała Empoli w ramach meczu 1/8 finału Pucharu Włoch. Od pierwszej minuty między słupkami rzymskiej bramki znalazł się Łukasz Skorupski, który zastąpił Morgana de Sanctisa.

Wicemistrzowie Italii objęli prowadzenie już w 5. minucie spotkania, kiedy golkipera Empoli po asyście Maicona pokonał Manuel Iturbe. Dobra passa odwróciła się od Giallorossich dopiero pod koniec regulaminowego czasu gry, a dokładniej w 80. minucie. Wówczas błąd popełnił Skorupski, który zbyt daleko wyszedł z własnej bramki, przez co długą, prostopadłą piłkę doskonale przyjął wbiegający w pole karne Simone Verdi.

Podopieczni Rudiego Garcii nie potrafili do 90. minuty przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść, zatem sędzia zarządził dogrywkę. Rzymianie długo męczyli się z beniaminkiem Serie A, który umiejętnie się bronił, ale defensywę gości koniec końców w 114. minucie przełamał Daniele de Rossi. Wówczas Piotr Zieliński we własnym w polu karnym wślizgiem trafił w nogi rywala i sędzia dopatrzył się faulu, dyktując "jedenastkę". Polak został ukarany żółtą kartką, a Daniele De Rossi pewnym uderzeniem zamienił karnego na gola na 2:1.

Empoli miało jeszcze doskonałą sytuację na zdobycie bramki w ostatnich sekundach drugiej połowy dogrywki, ale po strzale Tavano kapitalną interwencją popisał się Łukasz Skorupski, który tym samym częściowo odkupił swoje winy za błąd popełniony przy stracie pierwszego gola.

AS Roma - Empoli 2:1

Bramki: 5. Iturbe, 114. Rossi – 80. Verdi

Kartki: 99. Mapou – 55. Bianchetti, 113. Zieliński, 113. Vecino

AS Roma: Skorupski – Maicon, Mapou, Astori, Cole (24. Cholevas) – Pjanic (81. Paredes), De Rossi, Nainggolan – Iturbe, Destro, Totti (67. Ljajić).

Empoli: Bassi – Laurini (52. Hisaj), Bianchetti, Barba, Mario Rui – Vecino, Signorelli, Laxalt; Saponara (56. Zieliński) – Tavano, Maccarone (68. Verdi).