Wymiana ciosów na St Mary’s Stadium. Manchester United lepszy od Southampton (ZDJĘCIA, RELACJA)

Marcin Chycki
W meczu 6. kolejki ligi angielskiej Southampton przegrał z Manchesterem United 2:3. Gole dla gospodarzy strzelił Graziano Pelle, zaś dla gości dwukrotnie trafił Anthony Martial oraz Juan Mata.

Początek meczu zaczął się lepiej dla gospodarzy. Już w 13. minucie Graziano Pelle przechwycił odbitą piłkę na polu karnym i ustalił wynik na korzyść swojej drużyny.

Zawodnicy United próbowali odrobić straty w szybkim tempie, ale to gracze Southampton nie ustępowali. Po 20 minutach od straty gola, wyrównującą bramkę zdobył sprowadzony tego lata na Old Trafford Anthony Martial. Zawodnik otrzymał podanie, po którym znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Francuz pewnym strzałem pokonał bramkarza gospodarzy i było już 1:1. Wynik utrzymał się do końca pierwszej połowy.

W drugiej części szybko, bo już pięć minut po wznowieniu gry na prowadzenie wyszli goście. Drugie trafienie zapisał na swoim koncie Martial po błędzie obrońcy Southamptonu.

Piłkarze Manchesteru dominowali przez większość czasu drugiej połowy co doprowadziło do podwyższenia wyniku na 1:3. Juan Mata przejął odbitą piłkę i z krawędzi pola karnego oddał bardzo dobry strzał w kierunku bramki Stekelenburga.

Ekipa "Świętych" szukała swoich szans, ale nie mogła się przebić przez obronę rywali. Gospodarze sforsowali defensywę gości dopiero w 86. minucie, drugą bramkę w meczu zaliczył Pelle. Włoch otrzymał świetne dośrodkowanie, które uderzeniem z głowy zamienił na gola. Po tym trafieniu zapowiadała się bardzo emocjonująca końcówka.

Podopieczni Ronalda Koemana byli bardzo blisko wyrównania, ale świetną dyspozycją wykazał się David De Gea. Bramkarz "Czerwonych Diabłów" w niedzielne popołudnie bronił jak z nut i to on w głównej mierze przyczynił się do zdobycia kompletu punktów.

Southampton w następnej kolejce zmierzy się z walijskim Swansea, a zawodnicy Manchesteru będą gościć na Old Trafford ostatnią drużynę Premier League - Sunderland.