Wypowiedzi piłkarzy Ruchu po Wielkich Derbach Śląska (WIDEO)

Damian Orłowicz, T-Mobile Ekstraklasa/x-news
Ruch Chorzów przegrał w Zabrzu 0:2
Ruch Chorzów przegrał w Zabrzu 0:2 Paulina Szmid
Niebiescy przegrali derbowy pojedynek z Górnikiem i niewykorzystani potknięć innych zespołów, by powiększyć nad nimi przewagę. Wygrana zabrzan była zasłużona, choć swoje okazje na strzelenie bramki, w tym niewykorzystany rzut karny, mieli podopieczni Jana Kociana. Zobacz, co powiedzieli piłkarze Ruchu po Wielkich Derbach Śląska.

Michał Buchalik: Źle weszliśmy w to spotkanie. Gdy dostaje się dwie bramki w przeciągu dwunastu minut, to później ciężko to wszystko odrobić. Górnik wyszedł bardziej zdeterminowany i to było widać w pierwszej połowie. Szkoda drugiej części spotkania, bo gdybyśmy strzelili bramkę na 2:1 byłby kontakt i wtedy moglibyśmy powalczyć o punkty. Wcześniej Filip wszystkie karne wykorzystywał, dzisiaj wydawało mi się, że dobrze strzelił, ale bramkarz Górnika to wybronił.

Łukasz Surma: Mamy pretensje do siebie o pierwsze dwadzieścia minut spotkania. Na pewno trzeba wyciągnąć wnioski i zdaje mi się, że po stracie piłki za wolno wracaliśmy do swoich stref i Górnik to wykorzystał. Później z całych sił dążyliśmy do zdobycia bramki kontaktowej i to było widać. Zabrakło szczęścia no i tego gola. Żeby liczyć się w walce o puchary, musimy lepiej zagrać w defensywie i uważać na kontry przeciwników. Tabela w T-Mobile się spłaszcza i każdy mecz jest teraz ważny.