Wysoka wygrana Carpi w sparingu, cztery gole Kamila Wilczka

Szymon Janczyk
Kamil Wilczek
Kamil Wilczek Jakub Kowalski
Polski napastnik błysnął skutecznością w sparingu w barwach beniaminka Serie A.

Carpi przygotowując się do startu w Serie A zmierzyło się w sparingowym spotkaniu z Valdaorą. Beniaminek włoskiej ekstraklasy bez problemu ograł niżej notowanego rywala i zaaplikował mu aż 19 bramek. Swój wkład w wysokie zwycięstwo miał również Kamil Wilczek. Polak zagrał 45 minut (Carpi w przerwie wymieniło sporą część podstawowej jedenastki, Wilczek znalazł się w pierwszym składzie) i zdobył 4 bramki, co było najlepszym wynikiem w jego zespole.

Był to trzeci towarzyski mecz Carpi przed startem rozgrywek. Do tej pory Biancorossi pozostawali bez zwycięstwa - ulegli Interowi (2:4) i Fiorentinie (0:2). Wilczek jest jednym z dwóch napastników sprowadzonych przez włoski klub w letnim okienku transferowym. Oprócz byłego zawodnika Piasta do Carpi dołączył również wypożyczony z Fiorentiny 22-letni Brazylijczyk Matos.