Dawid Foltyniewicz
Facebook/Zagłębie Lubin S.A.
PIŁKA NOŻNA. Rezerwy Zagłębia Lubin w 17. kolejce II ligi rozbiły u siebie Stal Stalowa Wola 4:0. Hat-trickiem popisał się Rafał Adamski.

Zagłębie zaliczyło doskonałe wejście w mecz. Już w 3. minucie po dośrodkowaniu z prawej strony najwyżej w polu karnym wyskoczył Rafał Adamski i wpakował piłkę do siatki Stali. Rezerwy „Miedziowych” po zdobytym golu nie myślały poprzestać na jednym trafieniu i nadal atakowały. Goście ze Stalowej Woli dopiero po kilku minutach otrząsnęli się po szoku z pierwszych minut i zaczęli przejmować inicjatywę.

Szymon Weirauch, strzegący dostępu do bramki lubinian, ani razu nie dał się jednak pokonać. Szybko po zmianie stron gospodarze wyszli na prowadzenie 2:0. Do siatki trafił Adamski. Kilka minut później było już 3:0, a po chwili 4:0. Bramki dla Zagłębia zdobywali kolejno Patryk Kusztal i znów Adamski. Ten ostatni popisał się hat-trickiem. 21-latek w tym sezonie II ligi ma na koncie 4 trafienia.

Drużyna z Lubina zajmuje 10. miejsce w tabeli. Zagłębie do prowadzącej Kotwicy Kołobrzeg traci obecnie 11 punktów. Za tydzień zmierzy się ze Stomilem Olsztyn.