Zawisza, Olimpia Elbląg i Wisła Płock w I lidze! Dramat GKS Tychy i Okocimskiego Brzesko

Marcin Szczepański
Zawisza wywalczył dzisiaj awans do I ligi
Zawisza wywalczył dzisiaj awans do I ligi Adam Hak (Ekstraklasa.net)
W ostatniej kolejce w dramatycznych okolicznościach awans wywalczyły Zawisza Bydgoszcz, Olimpia Elbląg i Wisła Płock! Dramat przeżyli piłkarze GKS Tychy, którzy do 70. minuty jedną nogą byli w I lidze. Wielkim przegranym jest też Okocimski Brzesko, który awans stracił w ostatniej kolejce.

W grupie zachodniej już wcześniej awansowała Olimpia Grudziądz. Dzisiaj korespondencyjny pojedynek o awans stoczyły Zawisza Bydgoszcz i GKS Tychy. W lepszej sytuacji byli piłkarze z Bydgoszczy, którym wystarczyło wygrać na własnym stadionie z nisko notowanymi Czarnymi Żagań. GKS Tychy grał natomiast z już zdegradowaną Lechią Zielona Góra na wyjeździe.

Około 25 minuty humoru zrzedły kibicom w Bydgoszczy, a szał radości zapanował w Tychach. Od 27. minuty prowadzenie objęli Czarni po strzale Piotra Burskiego, a od 23. minuty GKS prowadził z Lechią 1:0, po golu Łukasza Kopczyka.

GKS szybko strzelił kolejne gole i prowadząc 3:0 czekał na doniesienia z Bydgoszczy, gdzie Zawisza próbował odwrócić losy meczu. Udało się to w 64. minucie, kiedy z karnego wyrównał Szymon Maziarz. Kibice w Tychach liczyli, że więcej bramek podopieczni Adama Topolskiego nie zdobędą, jednak w 73. minucie Benjamin Imeh zdobył upragnioną, jak się okazało, zwycięską bramkę. GKS wygrał spotkanie 5:0, jednak na awans musi poczekać przynajmniej rok.

Mimo remisu z Puszczą Niepołomice w ostatnim spotkaniu, do I ligi awansowała Olimpia Elbląg, która zajęła pierwsze miejsce w grupie wschodniej. Drugie miejsce premiowane awansem zajęła Wisła Płock, która rozgromiła Start Otwock i która lepszym bilansem spotkań bezpośrednich wyprzedziła Świt Nowy Dwór Mazowiecki.

Na własne życzenie awans stracił Okocimski Brzesko, który do ostatniej kolejki był drugi i potrzebował tylko zwycięstwa z Ruchem Wysokie Mazowieckie. Podopieczni trenera Łętochy przegrali jednak spotkanie 1:2 i spadli na czwartą pozycję w tabeli.

Wyniki wszystkich spotkań II ligi znajdziesz tutaj!