(ZDJĘCIA) I liga kobiet. Sportowa Czwórka Radom przegrała z Tarnovią Tarnów

SzS
Fragment meczu Czwórka - Tarnovia
Fragment meczu Czwórka - Tarnovia Sylwester Szymczak
W meczu I ligi kobiet, Sportowa Czwórka Radom zmierzyła się ze swoją sąsiadką z tabeli - Tarnovią Tarnów. Radomianki prowadziły już różnicą dwóch bramek, ale nie dowiozły nawet remisu.

Sportowa Czwórka Radom - Tarnovia Tarnów 2:3 (2:0)
Bramki: Szydło 7, Płóciennik 30 - Stańdo 47, Derus 85, Kopacz 90+3
Czwórka: Grzyb - Golian (46 Dobrowolska), Rosińska, Stefańska (88 Sulisz), Sobczak, Bińkowska, Gołębiowska (83 Wnukowska), Szydło (85 Karoń), Zielińska, Płóciennik (90 Iwanowa), Mazurkiewicz (59 Chmura).

Przed tym spotkaniem Czwórka zajmowała piatą lokatę w tabeli, mając jeden punkt więcej od drużyny z Tarnowa. Ewentualna wygrana pozwalała zbliżyć się do podium.
Już w 7 minucie Aleksandra Szydło popisała się kapitalnym strzałem z rzutu wolnego. Z boku boiska, nieopodal chorągiewki, dośrodkowała na drugi słupek i piłka wpadła za plecy bramkarki, odbiła się od słupka i wpadła do siatki. Chwilę później dwie dobre okazje miały przyjezdne, ale szczęście było po stronie radomianek. Z kolei w 27 minucie radomską drużynę uratowała poprzeczka.
W 30 minucie po szybkiej kontrze, Szydło zagrała do środka, do niepilnowanej Moniki Płóciennik i było już 2:0. W 34 minucie powinno być 3:0, ale zawodniczki z Tarnowa wybiły piłkę z linii bramkowej.
W 47 minucie po rozegraniu rzutu rożnego radomianki straciły bramkę. Przyjezdne atakowały, dążyły do wyrównania i w 85 minucie po błędzie bramkarki i defensywy zdobyły gola.
W doliczonym czasie gry po rozegraniu rzutu wolnego radomianki nie wybiły piłki z pola karnego doskoczyła do niej zawodniczka z Tarnowa i z pięciu metrów trafiła do bramki.