Znów głośno o "aferze korupcyjnej" w Ekstraklasie

Marcin Trzyna
"Aferze korupcyjnej" w cudzysłowie, ponieważ chodzi w tej sytuacji bardziej o kontrowersyjne typy użytkownika pewnego portalu społecznościowego. Po raz drugi człowiek ten stwierdził, że "ma pewną informację" i po raz drugi trafił ze swoimi typami.

Na początku kwietnia bieżącego roku użytkownik Oskarek89 napisał w serwisie społecznościowym, że "z dobrego źródła wie, że w meczu Jagiellonia Białystok - Pogoń Szczecin zostanie podyktowany rzut karny i zostanie pokazana czerwona kartka". Tak mógł napisać dosłownie każdy, ale jakże wiele osób nabrało podejrzeń co do tych typów, gdy te sprawdziły się.

Wówczas w pierwszej połowie Maksymilian Rogalski po rzucie wolnym dla Jagiellonii dotknął piłkę ręką w polu karnym. Przypadkowo? Chyba nie, ponieważ Rogalski trzymał rękę w powietrzu tak, jakby piłkarz strzelający miał w nią trafić. I trafił. Sędzia nie wahał się i szybko wskazał na jedenasty metr - czyli przepowiednia numer jeden sprawdza się. W dalszej części spotkania mecz zaostrzył się i padały kartki - w tym dwie czerwone, więc również drugi typ okazał się trafiony.

Temat przez kilka dni był bardzo gorący, lecz z czasem użytkownicy zapomnieli o całym wydarzeniu. Jednak osoba Oskarek znów dał znać o sobie. Tym razem podając informację przed meczem Lecha Poznań z Pogonią Szczecin, iż mecz zakończy się zwycięstwem szczecinian 2:1. Lech prowadził 1:0, lecz w drugiej połowie Pogoń odrobiła straty i wygrała 2:1.

Ktoś może zaprotestować i powiedzieć: "na sto takich postów, dwa mu siądą", ale warto zaznaczyć, że Oskarek89 bardzo rzadko w obieg puszcza takie informacje, a jeśli już je udostępnia to... sprawdzają się w stu procentach. Oczywiście całą tę sytuację można potraktować z przymrużeniem oka, aczkolwiek drugi taki "pewny" typ i drugi raz trafiony może wzbudzać pewne kontrowersje.

Ocenę tej sytuacji i typów tego użytkownika zostawiamy Wam.