Zwycięstwo faworyta w 1/8 RPP

Grzegorz Balon
Ruch zagra w ćwierćfinale RPP
Ruch zagra w ćwierćfinale RPP Robson Niebiescy.pl
W dzisiejszym meczu 1/8 RPP wicelider Ekstraklasy Ruch Chorzów wygrał na wyjeździe z drugoligowym Startem Otwock. Jedyną bramkę meczu zdobył w 44 minucie pomocnik „Niebieskich”- Marcin Nowacki.

Start Otwock w RPP był jedną z rewelacji, na swojej drodze do 1/8 wyeliminował już tak renomowane drużyny jak Podbeskidzie Bielsko-Biała, czy ŁKS Łódź i dopiero drużyna z Ekstraklasy zdołała zatrzymać drużynę z Otwocka.
Dzisiejsze spotkanie nie stało na najwyższym poziomie. Zawodnicy z Otwocka nie musieli wspinać się na ekstraklasowe wyżyny, bo zawodnicy Ruchu grali, tak jakby na co dzień reprezentowali poziom drugiej ligi i mecz był dość wyrównany. W samej końcówce meczu mogło dojść nawet do niespodzianki i gdyby Warszawski miał więcej szczęścia mógł doprowadzić do remisu, ale piłka po jego strzale wylądowała na słupku bramki strzeżonej przez Matko Perdijica.

Z podstawowych zawodników Ruchu od pierwszych minut zagrali tylko Grodzicki, Nykiel i Sobiech, ale takie nazwiska jak Scherfen, Zając, czy Nowacki, także mogły zrobić wrażenie na zawodnikach Startu. Jednak jak się okazało nie taki diabeł straszny, jak go malują. Ruch w pierwszej połowie grał bardzo nonszalancko, gdyby „Niebiescy” zagrali na swoim normalnym poziomie wynik do przerwy mógł być znacznie wyższy, a tak jedyną bramkę meczu po podaniu Zająca zdobył Nowacki.

W drugiej połowie Start Otwock zagrał presingiem przez co naraził się na kontry i Ruch nawet zdobył dwie bramki, ale sędzia Musiał dwukrotnie gola nie uznał dopatrując się pozycji spalonej Łukasza Janoszki, który w przerwie zmienił Artura Sobiecha.

Start chciał, ale nie mógł, Ruch mógł, ale grał zbyt lekceważąco i w końcówce mógł za to zapłacić wysoką cenę, ale szczęście podobno sprzyja lepszym.

Start Otwock 0:1 (0:1) Ruch Chorzów
Bramka: Nowacki 44'
Żółte kartki: Warszawski - Nowacki, Grodzicki

Start: Bułka - Bobrowski, Warszawski, Szwed, Moryc, Kęska (48' Endzelm), Mazurkiewicz, Stanczuk, Wocial (59' Wocial), Luke-Uzoma, Sobótka (68' Choiński).
Rezerwowi: Trocikowski, Karaś, Kęsek, Wysocki.
Ruch: Perdijić - Kieruzel, Grodzicki, Stawarczyk, Nykiel - Zając (74' Grzyb), Scherfchen, Pulkowski (88' Baran), Nowacki, Balaz - Sobiech (46' Janoszka).
Rezerwowi: Pilarz, Feruga, Straka, Flis.

Sędziab: Tomasz Musiał (Kraków)
Widzów: [/b]2.500

Wczoraj rozegrano cztery spotkania. Krakowska Wisła wygrała w Bytowie z Bytovią 2:0, Korona Kielce po kapitalnym widowisku wygrała w Ząbkach po dogrywce 4:3, Zagłębie Sosnowiec pewnie pokonało Stal Stalową Wolę 3:0, a Pogo Szczecin pokonała Piasta Gliwice 2:0.

Pozostałe mecze w listopadzie. 3-go Arka zagra z Jagiellonią, 11-go Lechia z Odrą, a 25-go Legia z Cracovią.