1 liga. Górnik długo prowadził, lecz nie wygrał. Trafiona zmiana Chojniczanki

jac, Rafał Musioł/Dziennik Zachodni
Chojniczanka - Górnik 1:1
Chojniczanka - Górnik 1:1 Marzena Bugala- Azarko / Polska Press
1 liga. Górnik Zabrze nie poszedł za ciosem. Chociaż po golu Erika Grendela prowadził z Chojniczanką Chojnice od 23 minuty, to kwadrans przed końcem dał sobie wbić wyrównującą bramkę. Zdobył ją Irkali Meschia. Ukrainiec z gruzińskim obywatelstwem potrzebował ledwie trzech minut od wejścia, aby uradować publiczność.

W 23 minucie meczu w Chojnicach zespół Górnika Zabrze przeprowadził kapitalną akcję, którą strzałem z pierwszej piłki wykończył Erik Grendel. Trafienie to było nagrodą za bardzo dobrą grę zespołu Marcina Brosza, który zneutralizował wszystkie atuty wiceliderów tabeli i przejął nad meczem kontrolę. Do końca pierwszej połowy goście atakowali i byli znacznie bliżsi podwyższenia wyniku niż rywale doprowadzenia do wyrównania, Ostatecznie jednak do szatni oba zespoły schodziły przy wyniku 0:1.

Po zmianie stron Górnik zaczął się gubić. Chojniczanka zmieniła tempo gry i zaczęła realnie zagrażać bramce Grzegorza Kasprzika. Na każdą akcję następowała jednak reakcja. Po godzinie gry zabrzanie znów doczekali się bardzo dobrych okazji, ale najpierw Maciej Ambrosiewicz, a chwilę potem Igor Angulo nie potrafili posłać piłki do siatki. Na kwadrans przed końcem to gospodarze zakręcili obroną Górnika i Irakli Meschia bez problemów doprowadził do remisu.

Goście próbowali jeszcze przechylić szalę na swoją korzyść, jednak Szymon Matuszek i ponownie Angulo nie znaleźli sposoby na Łukasza Budziłka, podobnie jak w samej końcówce Dawid Plizga. Jeden punkt z większą satysfakcją zaksięgowali więc chojniczanie, którzy zachowali przewagę pięciu punktów nad Górnikiem.

Na pocieszenie zabrzanom pozostaje fakt, że pozostają niepokonani już od sześciu spotkań. Z drugiej strony aż cztery z nich zakończyły się jedynie remisami. W następnej kolejce Górnik zmierzy się u siebie ze Stomilem Olsztyn. Nie zagra z nim Erik Grendel, który zobaczył czwartą żółtą kartkę.