1/8 RPP: Zagłębie gra dalej!

Marek Iwaniszyn
Zagłębie Sosnowiec 4:0 Ślęza Wrocław
Zagłębie Sosnowiec 4:0 Ślęza Wrocław Rafał Jamróz (Ekstraklasa.net)
Po dwóch bramkach Huberta Jaromina i jednej Konrada Koźmińskiego Zagłębie Sosnowiec wygrało ze Stalą Stalowa Wola 3:0 i awansowało do ćwierćfinałów Remes Pucharu Polski!

Decyzje sędziego miały kluczowy wpływ na obraz spotkania Zagłębia ze Stalą. Arbiter na szczęście nie popełnił w tych sytuacjach błędu. Rozpoczął jednak źle, od podyktowania rzutu karny dla Stali. Po konsultacji z bocznych wycofał się z tej decyzji i od tej chwili Zagłębie ruszyło na bramkę Stali. Pomógł im jeszcze Jacek Maciorowski, który już w 35 minucie wyleciał z boiska, po dwóch brzydkich faulach. Goście często uciekali się do fauli, bo grali gorzej od Zagłębia.

Później padały kolejne bramki dla Zagłębia. Było efektownie i łatwo, a w drugiej połowie na stadionie słyszeliśmy nawet gromkie "Ole". W drugiej części gry zabrakło już niestety zimnej krwi arbitrowi. Bartłomiej Piszczek uderzył sędziego w rękę i powinien był wylecieć z boiska. Trudno nazwać niespodzianką wynik tego pojedynku. Zagłębie jest w czołówce drugiej ligi, grupy zachodniej, Stal to ostatni zespół I ligi. Sosnowiczanie są pierwszą drużyną z 2 ligi, która awansowała do ćwierćfinału. Jutro taką szansę będzie miał Start Otwock.