2 liga. Stal Stalowa Wola ograła Stal Rzeszów. Zwycięskie derby Podkarpacia! (GALERIA)

Damian Wiśniewski
Bohater meczu, Michał Fidziukiewicz, w objęciach kolegów z zespołu
Bohater meczu, Michał Fidziukiewicz, w objęciach kolegów z zespołu Marcin Radzimowski
Stal Stalowa Wola pokonała w derbach Podkarpacia Stal Rzeszów 3:0. Mecz był rozgrywany w ramach 26. kolejki drugiej ligi, a rywale kończyli mecz w dziewiątkę.

Od samego początku spotkania gra z obu stron była prowadzona w dobry, szybkim tempie. Widać było, że obie Stale nastawiły się na to, by zgarnąć w tym spotkaniu komplet punktów.

Wszelkie próby ataku z obu stron kończyły się jednak zazwyczaj na wysokości pola karnego, a jedni i drudzy umiejętnie blokowali okazje do strzelenia gola.

W 20. minucie gry Kacper Śpiewak zaatakował indywidualnie, poradził sobie na wysokości szesnastki z dwoma rywalami, ale oddał niecelny strzał. Z czasem inicjatywę zaczynali przejmować jednak goście, a najlepszą szansę miał Damian Michalik. W 22. minucie obrona gospodarzy zaspała, a on wyszedł sam na sam z Dawidem Pietrzkiewiczem. Ten jednak świetnie interweniował.

Niedługo potem ta niewykorzystana sytuacja się zemściła. Po bardzo dobrym dośrodkowaniu Adama Waszkiewicza z prawej strony boiska będący tyłem do bramki Michał Fidziukiewicz przyjął piłkę, obrócił się z nią i oddał strzał, a goalkeeper gości nie dał rady dobrze interweniować.

Do końca pierwszej połowy obie ekipy próbowały stworzyć sobie okazję do strzelenia gola, ale zazwyczaj kończyły się one niedokładnymi podaniami. W 42. minucie Artur Pląskowski był najbliżej do doprowadzenia do wyniku 1:1, ale po jego uderzeniu piłka odbiła się od słupka.

Po przerwie Stal Rzeszów szybko chciała wyrównać i ruszyła na bramkę przeciwnika. Brakowało jej jednak dokładności, a później mecz kompletnie się dla niej załamał.

Najpierw słuszną drugą żółtą kartkę dostał Artur Pląskowski i musiał opuścić boisko. Było to w 61. minucie, a dwie minuty potem w jego ślady poszedł inny piłkarz Stali Rzeszów, Marcelo Kłos!

Grając w dziewiątkę goście nie byli w stanie rywalizować ze Stalą Stalowa Wola, a te świetnie to wykorzystała.

W 65. minucie gol Michała Fidziukiewicza jest nie został uznany, ale chwilę potem napastnik gospodarzy podwoił wynik uderzając głową po dośrodkowaniu Szymona Jopka. W 80. minucie gry wynik ustalił natomiast wprowadzony z ławki rezerwowych Bartłomiej Ciepiela, który oddał ładny strzał w długi róg z okolic szesnastego metra od bramki.

Stal Stalowa Wola wygrała to spotkanie i dopisała do swojego konta niezwykle ważne trzy punkty. Prestiżowe zwycięstwo w derbach zapewne dobrze wpłynie na kolejne mecze tego zespołu. Najbliższy już w ten weekend z Legionovią Legionowo (sobota, godzina 17).

Komplet dotychczasowych wyników:

Stal Stalowa Wola - Stal Rzeszów 3:0 (1:0)
Bramka:
Michał Fidziukiewicz 28, 72, Bartłomiej Ciepiela 80.
Żółta kartka: Bartłomiej Ciepiela 84 - Artur Pląskowski 43, 61, Marcel Kotwica 52, 63, Łukasz Góra 79.
Czerwona kartka: Artur Pląskowski 61, Marcel Kotwica 63.
Stal Stalowa Wola: Pietrzkiewicz - Jarosz, Witasik, Mroziński, Sobotka - Jopek (78. Szifer), Stelmach, Waszkiewicz (76. Kiercz), Michał Płonka (67. Chromiński) - Śpiewak (58. Ciepiela), Fidziukiewicz
Stal Rzeszów: Kaczorowski - Trznadel (69. Sierant), Sylwestrzak, Góra, Głowacki - Mozler, Kotwica, Kłos (82. Szczepanek), Michalik - Reiman, Pląskowski.
Sędzia: Marcin Szrek (Kielce).

Legionovia Legionowo - GKS Katowice 2:2 (1:1)
Patryk Koziara 43 (k), Andrzej Trubeha 69 - Arkadiusz Jędrych 24, 46

Pogoń Siedlce - Górnik Polkowice 1:3 (0:1)
Maciej Firlej 70 - Eryk Sobkow 43, 74, 90+4

Olimpia Elbląg - Gryf Wejherowo 3:1 (1:0)
Kamil Wenger 26 (k), Cezary Demianiuk 77, Michał Kuczałek 85 - Kewin Przygoda 74

Garbarnia Kraków - Widzew Łódź 1:3 (1:1)
Kamil Kuczak 37 - Adam Radwański 17, Kondrad Gutowski 59, Marcin Robak 87

Błękitni Stargard - Bytovia Bytów 1:3
Mateusz Kompanicki 82 - Michael Ameyaw 1, Adrian Bielawski 36 (k), Piotr Giel 64.

Dzięki dzisiejszemu zwycięstwu i pozostałym wynikom na ten moment Stal traci już tylko jeden punkt do bezpiecznej lokaty w tabeli drugiej ligi.