3 liga 3 grupa. Odra Wodzisław Śląski - Stal Brzeg 3:0

Paweł Sładek
Strefa spadkowa przybliża się do Stali Brzeg.
Strefa spadkowa przybliża się do Stali Brzeg. Lucyna Nenow / Polska Press
Nie był to zły mecz Stali Brzeg. Ta teza może brzmieć absurdalnie, jeśli spojrzymy na wynik, ale wszystkie gole zostały strzelone w przeciągu 10 minut.

Mowa o okresie pomiędzy 50. a 60. minutą. Na listę strzelców wpisali się wówczas Szymon Kalisz, Bartłomiej Barański i Maksymilian Roguła. Poza tym spotkanie należało do wyrównanych, w końcu spotkały się ekipy z dołu tabeli. Odra Wodzisław Śląski zamyka ligowe zestawienie, natomiast Stal znajduje się tuż nad strefą spadkową.

Mimo wszystko można było spodziewać się odwrotnego rezultatu, a za przykład mogły posłużyć wiosenne zwycięstwa podopiecznych Kamila Rakoczego. Tym razem również spotkaliśmy się z niespodzianką, lecz negatywną.

Zarówno Stal, jak i zespół gości mieli trochę pecha, bowiem od gola dzielił ich słupek lub poprzeczka. Wcześniej dochodziło również do dobrze zapowiadających się ataków brzeżan, ale każdy z nich spełzł na niczym. Swoje szanse mieli m.in. Marcin Niemczyk i Damian Celuch, ale piłka ani razu nie przekroczyła linii bramkowej Odry.

Odra Wodzisław Śląski – Stal Brzeg 3:0 (0:0)
Bramki: 1:0 Kalisz – 50., 2:0 Barański – 53., 3:0 Roguła – 60.
Stal: Brzozowski – Kuriata, Wdowiak, Czajkowski, Sypek (46. Szela), Niemczyk, Ochwat (46. Bąk), Podgórski (70. Piontek), Dychus (46. Morys), Bronisławski, Celuch (55. Amani)