3. liga. Drugie zwycięstwo Radomiaka, Zieloni wskoczyli na fotel lidera

Szymon Janczyk
Radomiak Radom wygrał z Pelikanem Łowicz
Radomiak Radom wygrał z Pelikanem Łowicz GAS
Radomiak Radom w dwóch pierwszych kolejkach udowodnił, że będzie jednym z faworytów do końcowego tryumfu w 3. lidze. Zieloni chcą powrócić do wyższej klasy rozgrywkowej, a ich aspiracje potwierdzają wyniki. Po porażce w Pucharze Polski z Dolcanem Ząbki szybko podnieśli się i przywieźli cenne trzy punkty z Łowicza.

Podobnie jak w dwóch ostatnich spotkaniach Radomiak strzelił bramkę dopiero po przerwie. W pierwszej połowie mimo kilku dogodnych sytuacji radomianie nie potrafili umieścić piłki w siatce. Udało się to natomiast gospodarzom. W 20. minucie strzałem głową Michała Kulę pokonał Damian Kosiorek. Druga połowa rozpoczęła się od mocnego uderzenia przyjezdnych - dosłownie. W 49. minucie gry Leandro Rossi znakomicie wyskoczył w powietrze i oddał strzał, jednak Przemysław Perzyna udowodnił, że ma niesamowity refleks i uchronił drużynę przed stratą bramki. Dziesięć minut później po raz drugi w sezonie bezpośrednio z rzutu wolnego trafił Daniel Barzyński. Co ciekawe, drugi raz bramka Barzyńskiego wyrównała stan meczu na 1:1. Do końca spotkania obserwowaliśmy wyrównany mecz i wymianę ciosów, którą wygrali Zieloni. Świetna zespołowa akcja zakończyła się bramką Szymona Stanisławskiego w 78. minucie meczu. Jak się później okazało, jego gol przesądził o wygranej zespołu z Radomia.

Pelikan Łowicz - Radomiak Radom 1:2 (1:0)
Bramki: Kosiorek 20' - Barzyński 59', Stanisławski 78'

Pelikan: Perzyna - Kowalczyk, Nowak (70' Bojaruniec), Wawrzyński, Żółtowski, Wyszogrodzki, Dombrowski (56' Pomianowski), Mycka (64' Bończak), Kosiorek, Kiwała (56' Adamczyk), Narożnik

Radomiak: Kula - Cieciura, Dubina, Świdzikowski, Karasek, Barzyński (73' Brągiel), Agu (84', Puton W.), Radecki, Puton K., Leandro (88' Winiarski), Śliwiński (63' Stanisławski)