mtr
Dawid Bałdyga strzelił Hetmanowi dwa gole
Dawid Bałdyga strzelił Hetmanowi dwa gole Marcin Radzimowski
Siarka Tarnobrzeg rywalizowała w sobotę z outsiderem 3. ligi, Hetmanem Zamość. Mecz zakończył się pewnym zwycięstwem tarnobrzeskiej drużyny.

Piłkarze Hetmana byli skazywani na wysoką porażkę, ale postawili dość trudne warunki ekipie z Podkarpacia.

Siarka w pierwszej połowie atakowała głównie po stałych fragmentach gry, jednak gospodarze dobrze spisywali się w defensywie. Aż do 43. minuty - wówczas 17-letni Filip Krempa pomknął na skrzydle, dograł w pole karne do Mateusza Janeczki, a ten lewą nogą umieścił futbolówkę w bramce Hetmana.

Po przerwie miejscowi kilka razy zagościli pod bramką Kowala, jednak nie potrafili stworzyć konkretnego zagrożenia. Za to Siarka grała zabójczo skutecznie - Dawid Bałdyga dwukrotnie popisał się precyzyjną główką. Najpierw asystę zanotował Leonard Zmarzlik, a przy golu na 3:0 z rzutu wolnego piłkę dogrywał Janeczko.

Hetman też się potrafił odgryźć - Koszel uderzył w słupek, ale ostatecznie gospodarze gola strzelić nie zdołali.

- Generalnie kontrolowaliśmy mecz, choć w drugiej połowie gospodarze mieli parę sytuacji. My jednak także kilka zmarnowaliśmy i uważam to zwycięstwo za spokojne i zasłużone - powiedział na łamach Echo Dnia Dariusz Dul, asystent trenera Sławomira Majaka.

Hetman Zamość - Siarka Tarnobrzeg 0:3 (0:1)

Bramki: 0:1 Janeczko 43, 0:2 Bałdyga 52-głową, 0:3 Bałdyga 59-głową.

Hetman: Wyłupek – Szatała, Dajos, Kaznocha, Gierowski, Turczyn (68 Pupeć), Koszel, Pokrywka, Nastałek, Łapiński (68 Wolanin), Chyrchała. Trener Władimir Geworkian.

Siarka: Kowal - Kowalik, Józefiak, Sulkowski ż, D'Apollonio (88 Orzechowski), Zmarzlik (83 Głowa), Duda, Skrzypek (46 Tabor), Krempa, Janeczko, Bałdyga (78 Paczocha). Trener Sławomir Majak.