4. liga. Ruch Radzionków wysoko pokonał Górnika Wesoła

Marcin Rogiński
Ruch Radzionków wysoko pokonał Górnika Piaski
Ruch Radzionków wysoko pokonał Górnika Piaski M.Rogiński
Ruch Radzionków pokonał na swoim stadionie Górnika Wesoła 6:0. Z dobrej strony pokazali się młodzieżowcy, którzy zdobywali bramki dla Cidrów.

Po wysokim zwycięstwie przed tygodniem z niepokonanym MKS-em Myszków, wczoraj Ruch Radzionków pokonał spadkowicza z trzeciej ligi i wicelidera tabeli, Górnika Wesoła 6:0. Dzięki okazałej wygranej Cidry awansowały na drugą pozycję w tabeli.

Zadanie było tym łatwiejsze, że już od 17 .minuty goście grali w dziesiątkę, po czerwonej kartce Krzysztonia. Jednak na gola radzionkowianie czekać musieli do 33. minuty, kiedy drogę do siatki po podaniu Piotra Rockiego znalazł Amadeusz Zając. Jedenaście minut później było już 2:0, a ponownie podanie Rockiego skutecznie wykończył Zając.

Nie było to ostatnie w tym meczu trafianie Zająca, bo dziewięć minut po przerwie strzelił on swojego gola numer trzy, tym razem po zagraniu Patryka Cepka. Na 4:0 trafił w 58. minucie głową Robert Wojsyk, a drugą asystę w tej części gry zaliczył Cepek. Piątego gola w 80. minucie strzelił Andrzej Piecuch po podaniu Marcina Trzcionki. Wynik meczu w doliczonym czasie gry ustalił Mateusz Hermasz, a asystował mu Piecuch.

6. kolejka czwartej ligi śląskiej (grupa I), Bytom-Stroszek, 12 września 2015, godz. 16:00

Ruch - Górnik Wesoła 6:0 (2:0)