Adrian Benedyczak w 45 minut strzelił dwie bramki. Na zgrupowaniu reprezentacji Polski Fernando Santos wysłał go na trybuny

OPRAC.:
Jakub Maj
Jakub Maj
od 16 lat
Napastnik Parmy Calcio Adrian Benedyczak strzelił dwa gole, a jego zespół wygrał 5:0 z US Catanzaro w piątej kolejce Serie B - zapleczu włoskiej ekstraklasy piłkarskiej. Polak po dobrym występie w pierwszej połowie został zmieniony w przerwie.

Adrian Benedyczak z dubletem i wysoką wygraną

Pierwszą bramkę dla Parmy zdobył Dennis Man. Benedyczak w 25. min wykorzystał rzut karny, a 15 minut później podwyższył na 3:0. W drugiej połowie na listę strzelców wpisali się Anthony Partipilo i Antonio Colak - były gracz Lechii Gdańsk.

Benedyczak od początku sezonu jest w dobrej formie. Strzelił cztery gole w pięciu ligowych meczach. Były selekcjoner Fernando Santos powołał go na wrześniowe zgrupowanie reprezentacji Polski, jednak nie zagrał ani minuty przeciwko Wyspom Owczym i Albanii. W pierwszym meczu nawet nie miał takiej możliwości, gdyż Portugalczyk wysłał go na trybuny. To główny zarzut, który kibice mieli do Santosa - brak nieoczywistych nazwisk w kadrze. Za kadencji 68-latka żaden zawodnik nie zadebiutował.

Parma po pięciu kolejkach ma 13 pkt i prowadzi w Serie B. 22-letni napastnik jest zawodnikiem włoskiego klubu od lipca 2021 roku. Wcześniej występował w Pogoni Szczecin i Chrobrym Głogów. Kwota jego transferu wyniosła 2,4 mln euro. (PAP, opracowanie własne)

POLACY ZA GRANICĄ w GOL24

Wszystko wskazuje na to, że 12 września będzie ostatnim dniem Fernando Santosa w reprezentacji Polski. Który z dotychczasowych trenerów Biało-Czerwonej kadry radził sobie najgorzej? Konkurencja jest całkiem spora.Aby zobaczyć wszystkich trenerów klikaj strzałkę w prawo!

Najgorsi trenerzy reprezentacji Polski w XXI wieku. Fernando...