Adrian Benedyczak z ładnym golem na zapleczu Serie A. Reprezentant Polski grający w masce przełamał niemoc sięgającą listopada

Jacek Czaplewski
Piękny wolej reprezentanta Polski w masce. Przełamał niemoc
Piękny wolej reprezentanta Polski w masce. Przełamał niemoc screen
Polacy za granicą. Adrian Benedyczak strzelił ósmego gola na zapleczu włoskiej Serie A. Reprezentant Polski występujący w masce chroniącej jego twarz trafił do siatki efektownym wolejem, dając prowadzenie w domowym meczu z Pisą.

Serie B. Ósmy gol Adriana Benedyczaka

Benedyczak błysnął na początku 26 minuty. To wtedy po dośrodkowaniu z prawej flanki uderzył bez przyjęcia. Wolej z prawej nogi był tak szybki i precyzyjny, że wryty w murawę bramkarz jedynie odprowadził piłkę wzrokiem.

Parma przewodzi tabeli Serie B. Dla Benedyczaka to pierwsza bramka od 12 listopada, po dziesięciu meczach posuchy, licząc także występ w Pucharze Włoch. W sumie uzbierał dotąd dziesięć goli i trzy asysty we wszystkich 26 spotkaniach.

Już po zejściu Benedyczaka (65 minuta) Parma odzyskała prowadzenie, ale goście w doliczonym czasie raz jeszcze odpowiedzieli. O wygranej 3:2 Parmy w 95 minucie zadecydował dopiero asystent Benedyczaka, Enrico Del Prato.

Adam Buksa strzelił dwa gole w trzy minuty

Co ciekawe, Benedyczak mimo że gra na zapleczu to pozostaje pod obserwacją Michała Probierza. Selekcjoner reprezentacji Polski powołał go nawet na październikowe zgrupowanie. Wówczas snajpera w Italii zatrzymała jednak kontuzja. Zamiast niego na kadrę w trybie awaryjnym przyleciał Karol Struski (Aris Limassol).

Być może 1 marca Benedyczak znajdzie się w szerokiej kadrze na baraże o Euro 2024. Wobec formy starszych konkurentów (Buksa, Lewandowski, Piątek) na znalezienie się na ostatecznej liście nie ma większych szans.

Gol Adriana Benedyczaka na 1:0 w meczu Parma - Pisa

POLACY ZA GRANICĄ w GOL24

Nie Lech Poznań jak zazwyczaj, nie lider tabeli z jesieni Śląsk Wrocław, ani nie mistrz Polski Raków Częstochowa. To Legia Warszawa głównie dzięki wspaniałej przygodzie w Lidze Konferencji sprzedała zimą piłkarzy za największe kwoty. Oto ranking obowiązujący na połowę lutego.

Kto ile zarobił na transferach? Rekord Legii Warszawa. Tak w...