Akcja Rybusa i Komorowskiego daje zwycięstwo Terekowi (WIDEO)

mgs
Marcin Komorowski zdobył gola dla Tereka
Marcin Komorowski zdobył gola dla Tereka sylwester wojtas
Dwaj polscy piłkarze, którzy występują w Tereku Grozny - Maciej Rybus i Marcin Komorowski przyczynili się do zwycięstwa swojej drużyny nad Kubanem Krasnodar.

W meczu 22. kolejki rosyjskiej ekstraklasy Terek Grozny z Maciejem Rybusem i Marcinem Komorowskim w składzie mierzyło się z Kubanem Krasnodar. Polscy zawodnicy znaleźli się w wyjściowej jedenastce i rozpoczęli spotkanie od pierwszej minuty.

Terek spotkanie rozgrywał z nożem na gardle, bowiem tuż przed jego rozpoczęciem znajdował się z strefie spadkowej. Nieoczekiwanie piłkarzy z Groznego do przerwy prowadzili 1:0 po golu Ailtona zdobytego z rzutu karnego.

Polacy dali o sobie znać tuż po rozpoczęciu drugiej połowy i to dzięki ich wspanialej akcji Terek powiększył swoja przewagę nad rywalami. Maciej Rybus z rzutu rożnego zagrał piłkę do swojego rodaka, a Marcin Komorowski bez problemów wpakował ją do siatki. Tym samym były obrońca Legii Warszawa zdobył pierwszego gola w tym sezonie ligi rosyjskiej. Strzelec drugiej bramki przebywał na placu gry przez pełne dziewięćdziesiąt minut, zaś. Rybus został zmieniony w 82. minucie.

Terek dzięki wygranej wydostał się ze strefy spadkowej. Obecnie plasuje się na 13. miejscu, które zapewnia konieczność rozegrania barażu o utrzymanie.

Terek Grozny - Kubań Krasnodar 2:1

Bramki: Aílton Almeida (PG) 33' , M. Komorowski 58' (asysta Rybusa), 66' L. Melgarejo

Skrót meczu Terek - Kuban (akcja Rybus-Komorowski od 1:30)