Argentyna niemal pewna gry w fazie pucharowej

Bartłomiej Szura
Zespół Diego Armando Maradony jest już prawie pewny awansu do 1/8 finału mistrzostw świata. Argentyna pokonała Koreę Południową aż 4:1, a hat-trickiem popisał się Gonzalo Higuain. Znów bez gola mecz zakończył Leo Messi.

Grupa B: Argentyna 4:1 Korea Płd. (2:1)

Zobacz gorących kibiców na stadionie Soccer City w Johannesburgu

Bramki: Park Chu-young 16 (sam), Gonzalo Higuain 32, 76, 80 - Lee Chung-yong 45

Żółte kartki: Jonas Gutierrez, Javier Mascherano, Gabriel Heinze - Yeom Ki-hun, Lee Chung-yong.

Sędzia: Frank De Bleeckere (Belgia). Widzów: 82 174.

Argentyna: Sergio Romero - Martin Demichelis, Walter Samuel (23. Nicolas Burdisso), Gabriel Heinze, Jonas Gutierrez - Javier Mascherano, Maxi Rodriguez, Angel Di Maria - Lionel Messi, Carlos Tevez (75. Sergio Aguero), Gonzalo Higuain (82. Mario Bolatti).

Korea Płd.: Jung Sung-ryong - Oh Beom-seok, Lee Young-pyo, Cho Yong-hyung, Lee Jung-soo - Kim Jung-woo, Ki Sung-yong (46. Kim Nam-il), Park Ji-sung, Lee Chung-yong, Park Chu-young (82. Lee Dong-guk) - Yeom Ki-hun.

Pierwszy kwadrans meczu to gra obu drużyn podobna do tej, jakiej na tych mistrzostwach się już przyzwyczailiśmy. Faworyt atakuje, a drużyna teoretycznie słabsza broni się wszystkimi siłami. Tak też było tym razem. Messi, Tevez i spółka co prawda starali się, ale na tych staraniach się kończyło.

Akcja w 16. minucie zmieniła jednak oblicze spotkania. Po dośrodkowaniu z lewej strony boiska Koreańczyk Park Chu-young tak niefortunnie został trafiony w nogę piłką, że ta znalazła się w bramce.

Od tego momentu zobaczyliśmy inną Argentynę. Podopieczni Maradony z animuszem natarli na przeciwników w żaden sposób nie zadowalając się jednobramkowym prowadzeniem. Efekt – 32 minuta i gol Gonzalo Higuaina. Gdy już wydawało się, że pierwsza część skończy się wynikiem 2:0 dla Argentyny, Koreańczykom, a konkretnie Lee Chung-yong, po fatalnym błędzie Martin Demichelisa udało się strzelić kontaktową bramkę.

Wychodząc na drugą połowę piłkarze z Azji mogli mieć nadzieję, że przegrywając tylko 1:2 uda im się uzyskać choćby remis. Nic z tych rzeczy. Argentyna pokazała wielką klasę w drugich trzech kwadransach. Przez 2/3 tej części meczu kontrolowała spokojnie grę, nie zapominając o ofensywie, czego efektem były dwie bramki Higuaina. Gole te zupełnie rozbiły pomysł na grę przeciwników i Argentyna rozbiła Koreę Południową 4:1.

Argentyńczycy czekają teraz na rozstrzygnięcie drugiego meczu w grupie B, Nigeria - Grecja. Jeśli Grecy nie wygrają Albicelestes będą już w 100% pewni gry w 1/8 finału.