Arsenal lepszy od West Ham w derbach Londynu. Walcott z Podolskim odwrócili losy meczu

Mariusz Lesiak
West Ham United prowadził do przerwy z Arsenalem 1:0 w kolejnych w tym tygodniu derbach Londynu. W drugiej połowie losy spotkania odmienili jednak Theo Walcott i wprowadzony w 66. minucie, wracający po kontuzji Lukas Podolski.

Arsenal ze Szczęsnym w bramce pokonał West Ham United 3:1. Po prawie czterech miesiącach przerwy spektakularny powrót świętował Lukas Podolski. Niemiec polskiego pochodzenia na murawie pojawił się w 65. minucie, w momencie, gdy "Kanonierzy" przegrywali 0:1. Sześć minut później podopieczni Arsene Wengera prowadzili już 2:1 po dwóch trafieniach Theo Walcotta. Wynik spotkania na 3:1 ustanowił właśnie... Podolski.

Po trzech meczach bez wygranej Arsenal znowu dopisał sobie trzy punkty, dzięki czemu jest liderem Preemier League. Ma dwa punkty przewagi nad drugą Chelsea Londyn, która odniosła zwycięstwo nad Swansea City 1:0.