MKTG Sportowy i Gol - pasek na kartach artykułów

Asysta Messiego pomogła Argentynie rozpocząć Copa America od zwycięstwa [WIDEO]

Jacek Kmiecik
EPA/PAP
Reprezentacje Argentyny i Kanady rozegrały mecz otwarcia Pucharu Ameryki 2024, który odbył się w Atlancie (USA) na stadionie Mercedes-Benz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem „Albicelestes” 2:0.

W 49. minucie napastnik Manchesteru City Julian Alvarez otworzył wynik przy asyście pomocnika Liverpoolu Alexisa Mac Allistera. W 89. minucie napastnik Interu Mediolan Lautaro Martinez powiększył prowadzenie zespołu, strzelając gola po podaniu atakującego Interu Miami Lionela Messiego.

Dwa rekordy Messiego na początek Copa America 2024

Messi wychodząc na mecz otwarcia Copa America 2024 został rekordzistą pod względem liczby występów w turnieju. Spotkanie przeciwko drużynie Kanady było 35. występem Leo w Pucharze Ameryki.

Messi został także pierwszym Argentyńczykiem, który wystąpił w siedmiu Pucharach Ameryki. W turnieju zadebiutował w 2007 roku.

Messi o pokonaniu Kanady na starcie Pucharu Ameryki

Leo skomentował zwycięstwo nad Kanadą:

– Wiedzieliśmy, że to będzie trudny mecz. W pierwszej połowie nie było zbyt wiele wolnego miejsca. Na szczęście w drugiej połowie szybko zdobyliśmy bramkę, ale mimo to nie było łatwo. Mamy cierpliwość, aby trzymać piłkę i przenosić ją z jednej strony na drugą. Większość przeciwników gra przeciwko nam inaczej, musimy zachować kontrolę

– zacytowała Messiego służba prasowa reprezentacji Argentyny.

W grupie Argentyny i Kanady znajdują grają także reprezentacje Peru i Chile.

Argentyna broni trofeum i walczy o samodzielne prowadzenie

Puchar Ameryki potrwa od 21 czerwca do 15 lipca. 16 drużyn podzielonych zostało na cztery grupy. Obrońcą tytułu Copa America jest reprezentacja Argentyny, która wygrała turniej w Brazylii w 2021 roku. W finale Argentyna pokonała Brazylię 1:0 po bramce Angela Di Marii.

Reprezentacja Argentyny jest 15-krotnym zdobywcą Pucharu Ameryki. Tyle samo zwycięstw ma drużyna Urugwaju. Obie ekipy dzielą pierwsze miejsce w tym wskaźniku.