Baraże o Premier League. Brighton przegrywa z Derby, samobójczy gol Kuszczaka (WIDEO)

Damian Wiśniewski, Foto Olimpik/x-news
Zespół Brighton z Tomaszem Kuszczakiem przegrał w pierwszym meczu fazy play off o awans do Premier League z Derby 1:2. Polak miał pecha, ponieważ po niefortunnym odbiciu się piłki od jego pleców zaliczył trafienie samobójcze.

Początek spotkania należał zdecydowanie do gospodarzy. To oni prowadzili grę, wychodząc wysoko na połowę rywali i nie dopuszczając ich pod własną bramkę. W pewnym momencie podopieczni Oscara Garcii mieli nawet 80% posiadania piłki, co chyba najlepiej obrazuje wydarzenia boiskowe.

Zawodnicy Brighton utrzymywali optyczną przewagę, jednak przez pewien czas zupełnie nie potrafili jej wykorzystać i przełożyć na groźne okazje bramkowe. W 18. minucie wszystko uległo zmianie. Po dośrodkowaniu w pole karne prowadzenie gospodarzom dał wypożyczony z Manchesteru United Jesse Lingard.

Wydawać się mogło, że po tym zdarzeniu sytuacja na murawie się nie zmieni, "Mewy" wciąż będą grać swoje i dowiozą pewnie triumf do samego końca. Piłkarze Steve’a McClarena dostali jednak szansę od rywala i w porę z niej skorzystali. Najpierw w 28. minucie Matthew Upson faulował rywala we własnym polu karnym, a jedenastkę na gola zamienił Martin. Z kolei w doliczonym czasie gry gola samobójczego zapisał na swoim koncie Tomasz Kuszczak. Polak miał sporego pecha, gdyż po strzale sprzed szesnastki i odbiciu się piłki od poprzeczki, ta uderzyła go w plecy i wturlała się do jego bramki.

Po przerwie zawodnicy Brighton wciąż mieli przewagę na boisku, ale długo nie przynosiło im to żadnej korzyści w postaci wykreowania sobie okazji do wyrównania. "Barany" z Derby broniły się mądrze i przez długi czas nie dopuszczały do jakiegokolwiek zagrożenia pod własną bramką, samemu starając się wyprowadzać kontry.

W drugiej połowie gospodarze zagrozili rywalowi na dobrą sprawą tylko dwa razy. W 81. minucie Lee Grant, goalkeeper gości, popisał się dwiema fantastycznymi interwencjami i tym znacznie pomógł swojej drużynie w wygraniu meczu.

W pierwszym meczu fazy play-off Derby wygrało 2:1 z Brighton, trzeba jednak pamiętać, że to jeszcze nie koniec. Mecz rewanżowy zostanie rozegrany za trzy dni.

Brighton & Hove Albion - Derby County 1:2 (1:2)