Barcelona coraz dalej od mistrzostwa. Tylko remis z Villarreal (zdjęcia)

Przemysław Wojewoda
Nie padły gole w wieczornym meczu ligi hiszpańskiej pomiędzy FC Barceloną a Villarreal. Najbardziej skorzystał na tym Real Madryt, który po zwycięstwie nad Realem Saragossą powiększył prowadzenie w tabeli nad "Blaugraną" do 7 punktów.

W obliczu wielu kontuzji Katalończycy wyszli w dość eksperymentalnym ustawieniu, które nie zdało egzaminu. Barcelona mimo tradycyjnej przewagi w utrzymaniu przy piłce była bardzo bezradna w polu karnym rywali.

W 18. minucie Messi znajdując się w sytuacji sam na sam zdecydował się na strzał podcinką i nie trafił w bramkę. "Duma Katalonii" jeszcze kilka razy starała się sforosować bramkę Lopeza, ale zawodnicy w czerwono-niebieskich strojach nie potrafili oddać celnego strzału lub trafiali prosto w golkipera.

W pierwszych czterdziestu pięciu minutach byliśmy świadkami wielu fauli, zwłaszcza ze strony gospodarzy. Arbiter dwukrotnie wyciągnął żółtą kartkę i ukarał nią Musacchio oraz Rubena.

Zanim zawodnicy udali się do szatni, "Żółta łódź podwodna" ruszyła do ataku. Nad bramką strzelał Ruben, uderzenie Senny wybronił Valdes, a na samym końcu Mascherano wybijał piłkę głową tuż sprzed linii bramkowej, po tym jak Valdes zderzył się z obrońcami.

Podopieczni Pepa Guardioli schodzili do szatni w dość ponurych nastrojach i to najlepiej świadczy o tym jak wyglądała pierwsza część meczu.

Szkoleniowiec Barcy musiał dokonać zmian ofensywnych i za Pique pojawił się Sanchez.

Pierwsze prawdziwe zagrożenie bramki Lopeza nastąpiło dopiero w 79. minucie. Po indywidualnej akcji Tello, skrzydłowy Barcelony zagrał na szesnasty metr do Fabregasa, który oddał strzał i piłka trafiła w poprzeczkę po interwencji golkipera Villarrealu.

Cesc otrzymał kolejną szansę na trzy minuty przed końcem meczu, ale jego dobitka uderzenia Messiego przeszła nad poprzeczką, mimo że Diego Lopez leżał obok bramki.

Końcowy gwizdek na El Madrigal zatwierdził zwiększenie przewagi przez "Galacticos", którzy wygrali dzisiaj swój mecz 3:1 z Saragossą.

Villarreal CF - FC Barcelona 0:0 - zobacz zapis naszej relacji live

Żółte kartki: Mateo Musacchio 30, Marco Ruben 41, Marcos Senna 69, Joselu Barroso 77, Gonzalo 84 - Thiago Alcantara 89, Daniel Alves 90

Sędzia: Texeira Vitienes

Villarreal: Diego Lopez, Ángel López, Gonzalo, Mateo Musacchio, Joan Oriol, Cani (72 Gonzalo Castellani), Marcos Senna (90 Carlos Marchena), Bruno, Borja Valero, Marco Ruben (83 Javier Camunas), Joselu Barroso

Barcelona: Victor Valdes, Daniel Alves, Carles Puyol, Gerard Pique (60 Alexis Sanchez), Eric Abidal, Xavi Hernandez (76 Thiago Alcantara), Sergio Busquets, Javier Mascherano, Adriano (76 Cristian Tello), Lionel Messi, Cesc Fabregas

Real Madryt – Real Saragossa 3:1 - zobacz zapis naszej relacji live