Barcelona pewnie pokonała Bayer. Losy dwumeczu niemal rozstrzygnięte (zdjęcia)

Daniel Kawczyński
Pogrążona w kryzysie Barcelona przełamała się w meczu z Bayerem, pewnie zwyciężając w Leverkusen 3:1. Losy dwumeczu wydają się być przesądzone. Zobacz galerię zdjęć ze spotkania!

Bayer - Barcelona 1:3 - Czytaj zapis naszej relacji na żywo!

W pierwszej połowie Bayer Leverkusen zupełnie nie istniał i praktycznie nie opuszczał własnej połowy. To Barcelona miała miażdżącą przewagę - prawie cały czas utrzymywała się przy piłce, bardzo spokojnie wymieniała liczne podania, lecz mimo to miała ogromny problem ze sforsowaniem zagęszczonej na szesnastym metrze defensywy przeciwnika. Efektem był brak jakichkolwiek sytuacji strzeleckich, aż do 41. minuty. Wtedy Leo Messi fantastycznie zagrał w tempo do Alexisa Sancheza, ten wykorzystał moment zawahania obrońcy i w sytuacji sam na sam posłał futbolówkę między nogami wychodzącego Bernda Leno.

Po zmianie stron gospodarze wyraźnie się poprawili i zaczęli grać bardziej odważnie, co przyniosło efekt w postaci gola wyrównującego. Wszystko zaczęło się od... seryjnego "główkowania" w polu karnym Barcelony. Tuż przy linii końcowej zdołał do piłki dopaść Vedran Corluka i idealnie dośrodkował na główkę Michala Kadleca, który z bliskiej odległości nie dał szans Valdesowi. Była 51.minuta.

Radość z remisu nie trwała jednak długo. Sześć minut po wyrównaniu Cesc Fabregas wspaniale zagrał w uliczkę do Sancheza. Chilijczyk z łatwością pozostawił w tyle Arne Friedricha, wymanewrował Leno i strzałem do pustej siatki przywrócił pierwotny stan meczu.

Mimo to gospodarze nie zamierzali tanio sprzedać skóry i zażarcie szukali gola wyrównującego, przede wszystkim po dalekich prostopadłych podaniach. Dwa razy do remisu mógł doprowadzić Renato Augusto - najpierw jego płaskie uderzenie z największymi kłopotami wybronił Valdes, po chwili po próbie z ostrego kąta piłka zatrzymała się na słupku.

Ostatnie słowo należało jednak do Barcelony. W 88. minucie Messi podał w tempo do Daniego Alvesa. Brazylijczyk miał przed sobą tylko bramkarza, lecz zamiast lobować, odegrał do Argentyńczyka, a ten tylko dostawił nogę na siódmym metrze, czym ustalił końcowy rezultat.

Barcelona nie zagrała może najlepszego meczu w historii, jednak bardzo pewnie pokonała rywala i rewanż w Barcelonie wydaje się być formalnością.

Zapisz się na piłkarski NEWSLETTER! - codziennie najważniejsze wydarzenia w Twojej skrzynce

Popuść wodze fantazji i... zgarnij nagrody - nowy konkurs na Całapolskakibicuje.pl!