Bayern Monachium ośmieszył się z Bochum. Kolejna porażka w Bundeslidze, Thomas Tuchel jest skończony?

Jacek Czaplewski
VfL Bochum - Bayern Monachium 3:2
VfL Bochum - Bayern Monachium 3:2 PAP/EPA
Liga niemiecka. Bayern Monachium przegrał trzeci mecz z rzędu. Po porażce w hicie z Bayerem Leverkusen (0:3) i Lidze Mistrzów z włoskim Lazio Rzym (0:1) tym razem poległ z niżej notowanym VfL Bochum przegrywając 2:3. Czy to koniec trenera Thomasa Tuchela? W zespole aż kipi. Zaraz po ostatnim gwizdku Joshua Kimmich starł się z Zsoltem Lőwem, asystentem w sztabie. O mały włos a doszłoby do rękoczynów - donoszą niemieckie media.

Bundesliga. VfL Bochum - Bayern Monachium 3:2

Bayern objął prowadzenie w 14 minucie, kiedy solową akcję na raty zakończył Jamal Musiala. Im dalej było w las, tym faworyt wyglądał coraz gorzej. Na przerwę to Bochum zeszło z bramkową zaliczką.

- Jamal robi, co może. Poza tym Bayern jest słaby. Mentalnie też. Katastrofa w tym sezonie tuż, tuż - komentował po pierwszej połowie Rafał Wolski z Viaplay. - W piłkę gra tylko Musiala. Dramatyczny widok reszty - wtórował mu Marcin Borzęcki.

W 31 minucie Bochum doprowadziło do remisu po szybkiej akcji zakończonej strzałem po długim rogu autorstwa Takumy Asano. Potem czyli w 44 minucie widownię uszczęśliwił (i Bayern pogrążył) Keven Schlotterbeck, trafiając głową pod poprzeczkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

Zaskakujący wynik Realu Madryt. Cieszy się FC Barcelona

Thomas Tuchel zostanie zwolniony z Bayernu Monachium?

Tak jak w przegranym meczu Ligi Mistrzów z Lazio Rzym (0:1) za czerwoną kartkę wyleciał Dayot Upamecano, tyle że w konsekwencji dwóch żółtych. Po jego faulu Bochum otrzymało karnego, którego na gola zamienił Kevin Stoger. W końcówce straty zmniejszył jedynie Harry Kane, autor 25 gola w sezonie.

W pierwszej i drugiej połowie mecz został przerwany z powodu protestu kibiców, którzy nie chcą nowego inwestora w Bundeslidze.

Wiele wskazuje na to, że Thomas Tuchel straci pracę w Bayernie, skoro władze klubu zapewniły mu gwarancję tylko do tego meczu. Porażka może oznaczać błyskawiczną dymisję tak jak miało to miejsce w przypadku Juliana Nagelsmanna w marcu zeszłego roku po serii rozczarowujących meczów.

Aktualizacja: Bild twierdzi zupełnie inaczej, donosząc że Tuchel zostanie w Bayernie nawet do końca sezonu. Uli Hoeneß nie dostrzega ponoć na rynku odpowiedniego kandydata "na już", ani nie ma przekonania do powrotu Hansiego Flicka.

Różnica w tabeli Bundesligi:

• 1. miejsce - Bayer Leverkusen: 58 punktów, bramki 57-15
  • 2. miejsce - Bayern Monachium: 50 punktów, bramki 61-25

LIGA NIEMIECKA w GOL24

Nie Lech Poznań jak zazwyczaj, nie lider tabeli z jesieni Śląsk Wrocław, ani nie mistrz Polski Raków Częstochowa. To Legia Warszawa głównie dzięki wspaniałej przygodzie w Lidze Konferencji sprzedała zimą piłkarzy za największe kwoty. Oto ranking obowiązujący na połowę lutego.

Kto ile zarobił na transferach? Rekord Legii Warszawa. Tak w...