Bayern Monachium upokorzył Borussię Dortmund na jej stadionie. Harry Kane strzelił trzy gole. Skrót meczu

OPRAC.:
Jacek Czaplewski
od 16 lat
Liga niemiecka. Bayern Monachium nie miał żadnej litości. Pokonał Borussię Dortmund na jej stadionie aż 4:0 i to bezpośrednio po kompromitującej odpadnięciu z Pucharu Niemiec. Trzy gole strzelił Harry Kane. Mimo sukcesu liderem Bundesligi nadal Bayer Leverkusen.

Bramki z meczu Borussia Dortmund - Bayern Monachium 0:4

Bayern sensacyjnie przegrał w środę z trzecioligowym Saarbruecken i odpadł w 2. rundzie Pucharu Niemiec, ale w sobotę rozstrzygnął klasyk Bundesligi praktycznie w ciągu pierwszych dziewięciu minut. Goście prowadzili po trafieniach Francuza Dayota Upamecano (4.) i Anglika Harry'ego Kane'a (9.), a do przerwy kompletnie zdominowali rywalizację na boisku.

BVB miała przebłysk tylko przez krótki okres na początku drugiej połowy, ale bramkarz Manuel Neuer, który rozegrał swój trzeci mecz o stawkę po dziesięciomiesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją, musiał wysilić się tylko raz - przy uderzeniu Marco Reusa.

Nadzieję kibicom gospodarzy odebrał ponownie Kane w 72. minucie. Był to jego 14. gol w tym sezonie Bundesligi, co dało mu pierwsze miejsce w klasyfikacji strzelców, ex aequo z Gwinejczykiem Serhou Guirassym z VfB Stuttgart (drużyna ze stolicy Badenii-Wirtembergii zagra w niedzielę z Heidenheim).

Borussia Dortmund - Bayern Monachium 0:4
Borussia Dortmund - Bayern Monachium 0:4 PAP/EPA

Anglik zakończył ten wieczór już jako samodzielny lider, bo w doliczonym czasie drugiej połowy skompletował hat-trick i poprawił dorobek do 15 bramek.

Borussia nie wygrała z Bayernem żadnego z ostatnich 11 spotkań, licząc wszystkie rozgrywki. Jej bilans w tym okresie to 10 porażek i remis.

Bayern ma 26 punktów i traci dwa do Bayeru Leverkusen. To jedyne drużyny, które nie przegrały jeszcze meczu ligowego w tym sezonie. Do soboty w tym gronie była także Borussia Dortmund, która pozostanie na czwartej pozycji z dorobkiem 21 punktów. PAP

Borussia Dortmund - Bayern Monachium 0:4 (0:2)

Bramki: Upamecano 4', Kane 9', 72', 93'
Żółte kartki: Hummels, Ryerson, Sabitzer - Sane, Laimer
Widzów: 81 365 osób.