Bayern Monachium z VFL Wolfsburg w finale Pucharu Telekom. Lewandowski znów strzela

Michał Wysocki
Piłkarze Bayernu Monachium pokonali w rzutach karnych Borussię Moenchengladbach w półfinale Pucharu Telekom. W drugim meczu 1/2 finału VFL Wolfsburg, również po rzutach karnych, okazał się lepszy od Hamburgera SV.

Puchar Telekom jest pierwszym poważnym testem dla niemieckich klubów przed zbliżającym się startem sezonu. W tegorocznej edycji zwycięstwo walczyły drużyny Bayernu Monachium, Borussii Moenchengladbach, VFL Wolfsburg oraz Hamburgera SV.

W pierwszym półfinale pomiędzy VFL Wolfsburg a Hamburgerem SV, wynik spotkania został wyłoniony dopiero po rzutach karnych, gdyż po 60 minutach (mecze w Pucharze Telekom trwają 60 minut + ew. rzuty karne - red.) żadna drużyna nie strzeliła gola. Karne lepiej egzekwowała ekipa "Wilków" (6:5) i to oni zagrają w finale.

Rywalem VFL będzie Bayern Monachium, który również po rzutach karnych (5:4) pokonał Borussię Moenchengladbach. W regulaminowym czasie gry było 2:2, a jedną z bramek dla Bawarczyków strzelił Robert Lewandowski.