Bayern pewnie rozprawił się z Darmstadt. Gole Muellera i Lewandowskiego! [RELACJA, ZDJĘCIA]

Sebastian Chmielak
W meczu 22. kolejki ligi niemieckiej Bayern Monachium pokonał SV Darmstadt 3:1. Dwa gole bawarskiego klubu strzelił Thomas Mueller, a trafienie dołożył Robert Lewandowski.

Bayern Monachium był zdecydowanym faworytem w starciu z Darmstadt. Od początku gospodarze bardzo długo utrzymywali się przy piłce i konstruowali liczne ataki. Podopieczni Dirka Schustera ograniczyli się do murowania dostępu do własnej bramki i sporadycznie docierali w okolice pola karnego Manuela Neuera. Pierwszy, groźny strzał oddał Arturo Vidal. Chilijczyk uderzył zza pola karnego, a piłka po drodze otarła się o plecy Gyorgy'a Garicsa i następnie odbiła się od poprzeczki. Kilka minut później jedno z dośrodkowań trafiło do Roberta Lewandowskiego, a Polak wślizgiem starał się trafić do siatki, ale na posterunku był golkiper Darmstadt. Christian Mathenia z kapitalnej strony pokazał się w 25. minucie broniąc w sytuacji sam na sam z Arjenem Robbenem. Dosłownie kilkadziesiąt sekund później przyjedni objęli prowadzenie. Piłkę z prawej strony boiska wrzucił w pole karne Sandro Sirigu, a Sandro Wagner uderzeniem głową pokonał bramkarza Bayernu. Monachijczycy mogli odpowiedzieć bardzo szybko, ale atomowy strzał Douglasa Costy zatrzymał się na poprzeczce.

W 49. minucie gospodarze wyrównali stan rywalizacji. Rafinha dośrodkował w szesnastkę, a tam Thomas Mueller wpakował futbolówkę do bramki gości. Bliski pokonania golkipera rywali był również Lewandowski, który strzałem z pozycji siedzącej o mały włos zaskoczyłby przeciwników. W 71. minucie ponownie do siatki trafił Mueller.Niemiec dopadł do piłki centrowanej w szesnastkę, następnie przyjął ją i uderzył z przewrotki w sposób fenomenalny. Mathenia miał w tej sytuacji nie wiele do powiedzenia. Chwilę później znowu zakotłowało się pod bramką Darmstadt. Najpierw strzał Costy obronił golkiper biało-niebieskich, a następnie Robben w dobrej sytuacji trafił tylko w boczną siatkę. W 84. minucie przebudził się Lewandowski. Kapitan reprezentacji Polski wykorzystał ładne podanie Francka Ribery'ego i z kilku metrów ustalił wynik zawodów. Snajper Bayernu mógł strzelić drugą bramkę, ale z kilkunastu metrów nie potrafił po raz drugi ograć Mathenii.

Bawarczycy zdobyli kolejny komplet punktów, a rywali z Darmstadt trzeba pochwalić za konsekwentną grę, dzięki której przez ponad 20 minut to podopieczni Schustera prowadzili na Allianz Arena. We wtorek monachijczyków czeka mecz w 1/8 Ligi Mistrzów, w którym zmierzą się z Juventusem Turyn.