Bayern wygrał z Mainz, ale musi odłożyć koronację (ZDJĘCIA)

Bartłomiej Szura
Bayern Monachium pokonał w Moguncji miejscowe Mainz 2:0. Bawarczycy przez długi czas nie mogli sforsować defensywy gospodarzy. Bramki padły dopiero w końcówce meczu, a zdobyli je Bastian Schweinsteiger i Mario Goetze. Wobec zwycięstw Borussii i Schalke Bayern musi o tydzień odłożyć koronację.

Przed ropoczęciem tego spotkania, tak jak przed kilkudziesięcioma wcześniejszymi wszyscy zastanawiali się, ile bramek będzie w stanie strzelić Bayern. I tak jak w większości poprzednich spotkań wszystko szło zgodnie z góry nakreślonym scenariuszem, to tym razem Bayern został zaskoczony.

Ambitnie grający gospodarze zdecydowanie zaatakowali rywali i sworzyli więcej okazji strzeleckich niż Bayern. Szczególnie w pierwszej połowie ogromne zamieszanie w szeregach obronnych Bawarczyków robił Shinji Okazaki, z którego powstrzymaniem problemy miał sam Philipp Lahm. Japoński piłkarz był bardzo nieskuteczny, a do tego wielokorotnie dał się łapać na ewidentnych pozycjach spalonych.

Pierwsza połowa przebiegła pod znakiem ciekawej gry Mainz i to postawa gospodarzy bardziej mogła się podobać.

Nie wiadomo, co by było gdyby na samym początku drugiej połowy Maxim Choupo-Moting zamiast w poprzeczkę, trafił do siatki. Tak się nie stało i od tego momentu to Bayern zaczął osiągać przewagę, która apogeum osiągnęła około 75 minuty. Wtedy to przewaga gości została zwieńczona dwoma bramkami. Trafienia zanotowali Bastian Schweinsteiger i Mario Goetze.