Benfica - Bayern LIVE! Bawarczycy grają bez "Lewego", ale są blisko półfinału

Bartosz Głąb
Dzisiaj rozstrzygnie się jakie zespoły zobaczymy w półfinale Ligi Mistrzów! W jednym z dwóch środowych meczów Benfica Lizbona na własnym obiekcie podejmie Bayern Monachium. W pierwszym meczu na Alianz Arenie to Bawarczycy wygrali 1:0, ale taki wynik nie gwarantuje żadnego komfortu. Jeden błąd obrony Bayernu i będzie dogrywka na Estadio da Luz.

Pierwsze spotkanie pomiędzy obydwoma zespołami rozstrzygnęło się już w 2. minucie. Arturo Vidal wpakował piłkę do siatki zawodników Benfiki i już do końca spotkania żadna z ekip nie była w stanie zdobyć gola, który mógłby bardziej pomóc w awansie do półfinału Ligi Mistrzów. W Monachium znacznie lepiej prezentował się Bayern.

Przypomnijmy jeszcze, że 1/8 finałów Ligi Mistrzów Bayern po fantastycznym dwumeczu pokonał Juventus. W obu spotkaniach padł wynik 2:2 i dopiero w dogrywce Bayern zniszczył fizycznie Juventus, zdobył jeszcze dwie bramki i ostatecznie to on awansował do ćwierćfinału rozgrywek. Natomiast Benfica nie miała tak trudnej przeprawy w poprzedniej rundzie pokonując Zenit St. Petersburg w dwumeczu 3:1.

W swoich rodzimych ligach oba zespoły nie mają sobie równych. Benfica jest liderem ligi portugalskiej z przewagą dwóch punktów nad Sportingiem Lizbona. Zespół Benfiki ciągnie serię zwycięstw z rzędu, która po ostatnim weekendzie opiera się na liczbie siedem po wygraniu 2:1 nad Academicą Coimbra. Ostatnią stratę punktów zespół z Lizbony zanotował 20 lutego, kiedy to w szlagierze ligi przegrał u siebie z FC Porto 1:2. Ta porażka przerwała serię dziewięciu zwycięstw z rzędu ekipy podopiecznych Jorge Jesusa.

Bayern natomiast również nie ma sobie równych w niemieckiej Bundeslidze. Bawarczycy przewodzą w ligowej tabeli z przewagą siedmiu "oczek" nad Borussią Dortmund, ale ostatnie wyniki podopiecznych Pepa Guardioli są wydaje się nie do końca zadowalające. Co prawda w ostatnich czterech meczach ligowych notowali komplet punktów, ale to były raczej wymęczone rezultaty. Wyjątkiem jest pogrom Werderu Brema 5:0. W dwóch pierwszych marcowych spotkaniach Bawarczycy zanotowali zaledwie jeden punkt. Najpierw sensacyjnie przegrali z FSV Mainz 1:2, a potem bezbramkowo zremisowali z Borussią.

W klasyfikacji strzelców Ligi Mistrzów na drugiej pozycji znajduje się Robert Lewandowski z Bayernu z dorobkiem ośmiu trafień. Polak jednak niestety nie ma wielkich szans na koronę króla strzelców rozgrywek, gdyż w owej klasyfikacji przewodzi Cristiano Ronaldo, który na koncie ma aż szesnaście trafień. Portugalczyk wczoraj w meczu z Wolfsburgiem dołożył trzy trafienia i praktycznie w pojedynkę dał awans Realowi do półfinału.

Spotkanie ćwierćfinałowe Ligi Mistrzów na Estadio da Luz pomiędzy Benficą Lizbona, a Bayernem Monachium rozpoczyna się o 20:45, a na relację z tego wydarzenia zapraszamy bardzo serdecznie do GOL24.pl!