Beniaminek znowu punktuje. Concordia wygrała ze Zniczem Pruszków

Michał Libuda
Concordia Elbląg - Znicz Pruszków
Concordia Elbląg - Znicz Pruszków Michał Libuda
Concordia Elbląg wygrała 1-0 ze Zniczem Pruszków w meczu 2. ligi grupy wschodniej. Bramkę dla gospodarzy zdobył z rzutu karnego pomocnik Jakub Zejglić. Podopieczni Adama Borosa są rewelacją ligi.

Drużyna Artura Kalinowskiego była wymagającym rywalem. Dośrodkowania, którymi często kończyły się akcje gości z reguły wyłapywał bramkarz Hieronim Zoch. Poza tym Znicz nie wypracowywał sobie wielu sytuacji bramkowych. Świetnie w odbiorze grał Mateusz Bogdanowicz, a do jego formy dostosował się Szymon Sadowski.

Concordia stworzyła pierwszą dogodną sytuację po sprytnie rozegranym rzucie rożnym. Piłkę przed polem karnym przejął Damian Szuprytowski, jednak Paweł Pazdan efektownie wybronił jego strzał.

W drugiej połowie udało się wreszcie wykorzystać przewagę w posiadaniu piłki. Po ładnej akcji gospodarze wywalczyli rzut karny w 68 minucie. "Jedenastkę" wykorzystał Jakub Zejglić.

Concordia zdobywa w 2. lidze sporo punktów, co dziwi nawet jej kibiców. W Elblągu dystansuje w tabeli Olimpię.