Bez bramek w Polkowicach. Sandecja nie poszła za ciosem

Łukasz Madej, Marcin Szczepański
Sandecja zremisowała bezbramkowo w Polkowicach
Sandecja zremisowała bezbramkowo w Polkowicach Piotr Krzyżanowski / Polskapresse
Po zwycięstwie 4:0 nad Piastem Gliwice Sandecja Nowy Sącz tylko zremisowała dziś z KS Polkowice. Oba zespoły miały w końcówce meczu po 1 dogodnej okazji, ale piłka nie wpadła do bramki.

Po raz pierwszy w tym sezonie Sandecja w dwóch spotkaniach z rzędu nie zeszła z boiska pokonana. Marne to jednak pocieszenie, bo piłkarze z Nowego Sącza pokazali, że na razie nie potrafią seryjnie wygrywać. Przed tygodniem zespół Mariusza Kurasa w efektownym stylu rozbił na własnym stadionie Piasta Gliwice. W piątek "biało-czarni" grali na stadionie ostatniej drużyny w tabeli. Na boisku w Polkowicach potrafili zaledwie bezbramkowo zremisować.

W pierwszych minutach przewagę mieli gospodarze. W 8 min groźnie uderzał Patryk Bryła. W 15. minucie niebezpiecznie dośrodkowywał Damian Ałdaś. Po chwili dwoma świetnymi interwencjami popisał się Marek Kozioł. Dopiero w 17. minucie Sandecja zagroziła bramce Polkowic, ale uderzenie Lukasa Janica obronił Sebastian Szymański. Cieniem samego siebie w pierwszej połowie był Filip Burkhardt, którego już w przerwie zmienił Milan Durić. Z tym, że Serb po zmianie stron również nie zachwycił.

Od 60 min gospodarze zepchnęli Sandecję do obrony. - Zagraliśmy z Piastem na miarę naszych możliwości i myślę, że wygraliśmy zasłużenie - mówił przed meczem Arkadiusz Aleksander. - Polkowic nie lekceważymy, nie chcemy zawieść, tylko znów zdobyć trzy punkty - dodawał najlepszy snajper Sandecji. Tym razem tylko na zapowiedziach się skończyło. "Aleks" w piątek był zupełnie wyłączony z gry przez dobrze rozumiejących się obrońców gospodarzy.

W samej końcówce wiele szczęścia miał pierwszoligowiec z Małopolski. W 85. minucie Patryk Bryła zmarnował kapitalną okazję dla Polkowic. Świetną interwencją popisał się (który to już raz w tych rozgrywkach?) Marek Kozioł.

KS Polkowice - Sandecja Nowy Sącz 0:0 - czytaj zapis naszej relacji na żywo!

Żółte kartki: K. Wacławczyk - Fechner, Durić

Sędzia: Rafał Rokosz (Katowice) Widzów: 200

Polkowice: Sebastian Szymański - Dawid Wacławczyk, Marcin Nowak, Peter Mičic (13' Mateusz Peroński), Damian Ałdaś - Krzysztof Janus, Tomasz Salamoński (71' Krzysztof Kazimierczak), Przemysław Kocot, Patryk Bryła, Kamil Wacławczyk - Mateusz Piątkowski (80' Jakub Więzik).

Sandecja: Marek Kozioł - Sebastian Fechner, Jan Frohlich, Tomasz Midzierski, Marcin Woźniak - Sebastian Szczepański (54' Bartosz Szeliga), Rafał Berliński, Dariusz Gawęcki, Filip Burkhardt (46' Milan Durić), Lukáš Janič (82' Pavel Eismann) - Arkadiusz Aleksander