Białoruś – Ukraina LIVE! Gra o pierwsze zwycięstwo

Damian Wiśniewski
Zaczynamy kolejną turę spotkań eliminacji Mistrzostw Europy 2016. W jednym ze spotkań grupy C Białoruś podejmie na własnym boisku Ukrainę. Ani jedni, ani drudzy jeszcze w tych kwalifikacjach nie wygrali.

Na początku zmagań o grę we francuskim turnieju dzisiejsi gospodarze mierzyli się na wyjeździe z Luksemburgiem. Od 42. minuty meczu przegrywali po golu Gersona, a na 12 minut przed końcem meczu wyrównał Dragun. Ukraina z kolei grała na własnym boisku ze Słowacją i po golu Maka przegrała 0:1.

Faworytem tego spotkania są oczywiście goście i jeśli myślą oni o tym, aby w miarę bezproblemowo wyjść z grupy, powinni wygrać to spotkanie. Oprócz obu naszych wschodnich sąsiadów znajdują się w niej bowiem również Hiszpanie, w starciu z którymi o punkty łatwo na pewno nie będzie.

Białorusini są jednak w ostatnim czasie w całkiem niezłej dyspozycji, w czterech ostatnich meczach po dwa razy remisowali i wygrywali, nie odnosząc żadnej porażki. Ich ostatnia wygrana przeciwko Ukraińcom miała miejsce w 2002 roku, kiedy po golach Hleba oraz Belkevicha ograli ich w rywalizacji towarzyskiej. Jedni i drudzy spotkali się również podczas eliminacji do Mundialu w Korei i Japonii. Raz padł bezbramkowy remis i raz Ukraina wygrała 2:0.

Początek dzisiejszego spotkania o godzinie 20:45. Jako arbiter główny poprowadzi je Pol van Boekel z Holandii.